Доколку не сакате да држите ригорозни диети, а сепак би сакале да симнете неколку вишок килограми и да се подготвите за летниот одмор, тогаш овој чудесен домашен напиток ќе биде вашиот најдобар сојузник за таа цел!

Благодарение на моќните елементи што ги содржат состојките, ќе успеете да симнете дури до 5 килограми за 4 недели, поради фактот што напитокот значително го забрзува метаболизамот.

Домашен напиток за брзо слабеење

Потребни состојки

  • 1 кафена лажица ѓумбир во прав
  • 1 лимон
  • 1 страк магдонос
  • Половина литар вода
  • 1 прстофат цимет
  • 1 супена лажица оцет

Начин на подготовка и употреба

Во тенџере со врела вода, додадете ги сите неопходни состојки (магдонос и лимон) и варете 5-10 минути. Прецедете и оставете ја смесата да се излади. Се препорачува да ја складирате во ладилникот.

Консумирајте го напитокот еднаш дневно, 1 час пред спиење, по 150-200 мл.