8 стари трендови на коса и шминка кои повторно се вратија во мода

Модните трендови се менуваат при трепкање со окото. Но, понекогаш тие повторно се враќаат, а работите кои изгледаат чудни за многу луѓе, блогерите и модните куќи ги обожуваат. Нане направи колекција на трендови кои не се толку нови како што мислите.

20+ креативни луѓе кои совршено ги рекреирале своите семејни фотографии

Добро е познат фактот дека децата растат многу брзо, особено децата на другите луѓе. За оние возрасни кои го поминуваат своето време заедно со своите деца, промените не се толку забележливи. Како и да е, гледањето на мало бебе како прераснува во зрел возрасен човек е исклучително фасцинантно.
Има многу луѓе кои ги рекреирале своите семејни фотографии правејќи ги истите фотографии на истите места, па дури и во истата облека. Некои од овие луѓе одат уште подалеку и трошат години на подготовките да ги направат овие незаборавнифотографии.

Брз третман за болно грло! Излечете ја ангината за 4 часа

Денес често забораваме какво богатство од рецепти со билки ни оставиле нашите предци. Овој сосема природен рецепт за болна ангина ќе ви помогне да заборавите на вашите проблеми со грлото.

Овој горила е толку фотогеничен што луѓето го споредуваат со Џорџ Клуни

Еве еден мажјак кој се однесува како животно, но изгледа како Џорџ Клуни. Идеално нели? Сепак следи разочарување бидејќи зборуваме за згодниот горила Шабани од јапонската Зоолошка градина Хигашијама. Тој стана голема сензација во последно време поради неговиот „талент“ секогаш да позира на фотографии како вистински фраер.

Оваа девојка прави неверојатни фустани од украсна новогодишна хартија

Сите сакаме кога новогодишните подароци се завиткани во интересна украсна хартија, но ретко кој помислил дека од украсната хартија може да се направи нешто комплицирано, како што се на пример фустаните. Оливија Мирс, дизајнерка од Северна Каролина, која е позната по социјалните медиуми, откри начин како да ја рециклира украсната хартија и да ја претвори во нешто прекрасно и значајно.

Кои се најлошите сопрузи помеѓу хороскопските знаци?

Разберете зошто толку овие три хороскопски знаци се претставници на најлошите сопрузи во зодијакот и размислете добро доколку планирате да стапите во брак со некој од нив. 

5 трикови со облеката кои можат да бидат од голема корист кога ви е потребно брзо решение

Колку често се наоѓате во ситуација кога сте во канцеларија или брзате на многу важен состанок и вашиот изглед не е на ниво? Па, тоа може апсолутно да го уништи вашиот ден! Овие трикови ќе ви помогнат да се справите со непријатните ситуации.

Жена нарачала оброк, вреден 600 долари, во еден од најскапите ресторани во Америка и еве што добила

Дали некогаш сте се запрашале како е да се почестите оброк од 600 долари во еден од најдобрите ресторани во светот? Додека јасно не постои замена за вистинската работа (клучните чувства на вкус и мирис не можат да се реплицираат преку интернет … се уште), корисник на Imgur Hoptail ни овозможи да „јадеме“ преку нејзините графички описи и фотографии од ресторан во Сан Франциско. Многу корисници на Imgur ја критикувале затоа што троши толку голема сума на пари за „глупости“, а таа им порачала дека има право да ги троши парите на што сака и дека ако сакаат тие можат да одат во сендвичара и нема ништо лошо во тоа.

7 слатки илустрации кои покажуваат дека љубовта е во малите нешта

Луѓето имаат тенденција да мислат дека љубовта може да биде прикажана само со големи, извонредни гестови што светот може да ги види. Сепак, спорно е дека „вистинската“ љубов постои во малите и навидум обични, но интимни моменти споделени помеѓу две срца.

Ослободете се од белите точки под очите или на капаците со овие домашни рецепти

„Млечните точки“ не се нешто невообичаено. Тие најчесто се појавуваат кај новороденчињата, но можат да се појават и кај возрасните.

5 начини како да ги избегнете менструалните грчеви и да се справите со овој период од месецот

Ние, дамите, сме толку различни, но има едно нешто што не обединува. Да, менструални грчеви. Едвај можете да најдете жена која не ги доживеала барем еднаш во својот живот, а повеќето од нас редовно ги доживуваме. Секој месец, милиони жени ширум светот сакаат да ги менуваат телата со мажите за да не ја доживеат оваа болка. Еве како да се справите со нив.

Овие луѓе ја однеле мрзеливоста на сосема ново ниво

Сите ние сме биле мрзливи во бројни прилики. Мрзеливоста може да се смета за олимписки спорт, бидејќи некои луѓе ја носат на едно ново ниво, заслужувајќи златен медал за „Најкреативниот мрзлив човек на планетата“.

Постојат 4 форми на телото и ние ги пронајдовме совршените фустани за секоја од нив

Женската фигура, а особено обликот на задникот, се определува од 4 генетски фактори: позицијата на карлицата и коските, распределбата на масното ткиво, големината и обликот на глутеалните мускули и начинот на кој мускулите се прикачени за колковите. Ова значи дека моќеме да го направиме телото поеластично, да го зголемите волуменот или да ги намалиме мастите, но обликот на телото останува. Сепак, ние сè уште можеме да се стремиме кон совршенство, а ние пронајдовме совршена облека за секоја фигура.

Секое дете има фото албум, но не секое дете има татко да го претвори албумот во ремек-дело!

36-годишниот Шолом Беро Соломон е татко на едногодишната Зое. Овој творечки татко објавува слики од нив, како се наоѓаат во интересни и комични ситуации кои ќе ги освојат вашите срца со својата уникатност и позитивност.

Како со помош на зачини да спречите создавање на камен во бубрегот и болестите на црниот дроб

Најефикасните рецепти не мора секогаш да бидат комплицирани. Со овие два зачини ќе ги спречите болестите на црниот дроб и бубрезите. Збогувајте се од токсините во вашето тело со помош на овој рецепт, кој ќе ви стане секојдневна рутина.

Смешни стрипови за зимските проблеми со кои сите се соочуваме

Зимата понекогаш знае да се „пошегува“ со нас на многу суров начин. Овие стрипови ја покажуваат вистината за оваа годишно време и во какви комични ситации не става.

6 предупредувачки знаци кои покажуваат дека црниот дроб е полн со токсини

Вашиот црн дроб е еден од најдобрите и највредните пријатели. Сметајте го за вграден, ултра-ефикасен отстранувач на токсини и господар на уште 500 функции наведени во медицинските книги. Сега кога знаете колку вашиот црн дроб прави за вас, не сакате да бидете неблагодарен пријател, нели? Подготвивме листа на совети кои ќе ви помогнат да видите кога вашиот црн дроб има потреба од помош.

Природен лек кој ги решава најчестите проблеми со срцето

Овој стар лек се употребува за било какви проблеми со срцето, без разлика дали чувствувате дека срцето ви „прескокнува“, трепери или сте под многу стрес.

15 креативни новогодишни декорации кои можат да се направат за помалку од 30 минути

Новогодишните празници внесуваат среќни и весели моменти во нашите семејства. За да биде атмосферата уште поубава потребно е соодветно да се украси домот. Иако новогодишните декорации можат да бидат скапи, секогаш постои втора опција: Направи сам! Овие едноставни креации ќе ги израдуваат најмалите, а исто така ќе бидете пофалени поради нивната уникатност.

6 грешки кои жените треба да ги избегнуваат за да станат финансиски независни

Можете да најдете многу текстови на интернет за тоа како да ги зголемите вашите финансии, но темата за финансиската независност на жените многу ретко се обработува. Со оваа статија сакаме да ве охрабриме да внимавате повеќе на себе и на вашите финансии, а притоа да водите среќен и нормален живот.

17 инспиративни луѓе чија решителност го заслужува нашиот аплауз

Луѓето често нѐ судат според нашиот изглед. Меѓутоа, ако одлучите да го промените изгледот, направете го тоа за сопствената удобност и среќа, а не за да ги задоволите другите. Овие 17 фотографии се од луѓе кои точно знаеле што сакале да сменат во нивниот изглед и имале доволно волја и решителност да го сторат тоа. Нивните резултати ќе ве мотивираат да го промените вашиот живот!

15 смешни и погрешни избори на фустани, за кои секој би зажалил

Кога имаме посебен настан во нашиот живот, ние се подготвуваме за тоа внимателно. Посебно внимание посветуваме на изборот на фустанот кој ќе го носиме. Некои луѓе сакаат да бидат единствени толку многу што изборот на облека ги изненадува сите. Други луѓе го наоѓаат својот совршен фустан онлајн, но нивното искуство станува модна катастрофа.

Стилистите споделуваат 8 техники со кои ќе изгледате помладо

Иако мислите дека луѓето ги забележуваат само брчките на лицето, тоа не е точно. Постојат многу причини поради кои луѓето изгледаат постари или пак помлади. Шминката е најдобриот пријател на секоја жена и со помош на овие совети ќе изгледате многу помлади.

Рецепт за намалување на холестеролот и спречување на крвни грутки

Тромбофлебитис е специфичната состојба која вклучува создавање крвни грутки или тромби на местото на воспалението. Овие грутчиња се причина за болка и надразнетост, а можат делумно или целосно да го запрат протокот на крвта низ зафатените вени. Исто така покаченото ниво на холестерол може да биде опасно за вашето тело. Овој рецепт помага во решавање на овие два чести проблеми кај луѓето.

5 знаци дека непотребно се нервирате во кујната

Без разлика дали уживате да готвите или не кујната може да предизвика многу стрес кај домаќинките. Не е лесно да се биде домаќинка, а особено ако во исто време и работите, затоа кујната може да биде место каде што доаѓаат до израз многу фрустрации.

Адвокат завршил во затвор откако изјавил дека е „национална должност“ да се силуваат жените во скинати фармерки

Адвокатот од Египет, Набих Ал-Вахш кој неодамна изјавил дека „национална должност на секој маж е да ги силуваат жените во скинати фармерки“ во една ТВ емисија, добил затворска казна од три години. Обвинителството го обвини адвокатот за „јавно поттикнување за прекршување за законот“ и „ширење со злобни извештаи и изјави со цел да се наруши јавниот ред … и да му наштети на јавниот интерес“.

Девојка ја открила нејзината „голема тајна“ која ја криела под периката и добила професионален договор за модел

Алопеција се однесува на губење на косата што се јавува како резултат кога имунолошкиот систем на луѓето по грешка ги напаѓа фоликулите на косата, предизвикувајќи косата да опаѓа. Тереза Хансон од Малме, Шведска, открила дека има алопеција на возраст од само 14 години. Таа била во најделикантите години од нејзиниот живот и била прилично чувствутелна и несигурна. Многу малку луѓе биле запознаени со проблемот на Тереза и таа секогаш носела перика.

Бабата мислела дека се грижи за три мачки, додека нејзиниот внук не забележал дека едната од нив воопшто не е мачка

Кога Ерик Хертлеин отишол да ја посети неговата баба во Канзас, знаел дека ќе види неколку мачки на тремот, затоа што неговата баба отсекогаш се грижела за бездомните животни. Кога пристигнал забележал три мачки, но кога се приближил сфатил дека едната од нив воопшто не е мачка.

Уметник слика минијатурни цртежи на пуканки, инспирирани од неговите омилени филмови

Додека некои од нас се мачат да насликаат нешто на голем лист хартија, уметникот Хасан Кале ги креира своите уметнички дека на пуканки. Секоја пуканка е „уметничка закуска“ и е инспирирана од модерни и класични филмови. Од победничката борба на Роки против Аполо Крид до Дон Вито Корлеоне во Кум.

3 рецепти за лекување со листови од зелка

Листовите од зелка можат да извлечат многу отрови и болести од нашето тело. Облогите со зелка можат да помогнат за многу проблеми ккао што е главоболката, трауматски повреди и за проблеми со штитната жлезда.