Спасено маче посвоено од семејство ласици мисли дека и тоа е ласица

Ова напуштено мачи било најдено кога имало само пет месеци. Мачето Комари било посвоено од семејство коешто веќе имало пет ласици, и преку нивната љубов и грижа, тоа повторно закрепнало во добро здравје. Петте машки ласици веднаш ја прифатиле Комари, и мачето почнало да се однесува како нејзините посвоени братчиња, раскажуваат членовите на семејството. Со […]

Семејство од Шведска го опкружи својот дом со стакленик за да ja одржува неговата топлина

Еве што ви се вика идеја! Одгледувајте си храна низ текот на целата година и топлете си ја куќата за време на зимските месеци така што ќе го сместите вашето живеалиште во стаклена градина. Токму тоа го сторило едно семејство од Шведска. Како што известува Екосол, едно семејство од близината на Стокхолм ја реновирало својата […]

Човек сам си направи масиче со аквариум и LED светилки

Со вистинската комбинација на креативност, планирање и вештина, луѓето можат да постигнат некои навистина неверојатни нешта. Таков е примерот со овој навистина восхитувачки „направи сам“ проект кој би бил украс за сечиј дом. За уникатниов аквариум биле потребни месеци на планирање и обмислување, но резултатот го оправдува сето тоа. За да се сместат сите пумпи […]

Позитив: Кученце со „невообичаен изглед“ посвоено од семејство на кое не му е грижа за неговите лузни

Изобличените животни вообичаено потешко се посвојувани од засолништата, но на ова кутре му се посреќило. Лиса, кутре старо десет недели, била донесена во Хуманото здружение на силиконската долина со лузни по целото лице и со воспалени очни капаци за кои била неопходна хируршка интервенција. Персоналот на засолништето не верувале дека ќе успеат да ѝ најдат […]

Лебдечките бонсаи дрвја сега се реалност

Јапонците решиле нивните мали бонсаи дрвца да не бидат само симпатични, туку и волшебни, па така направиле да можат да лебдат во воздухот како магија. Дизајнерите од тимот Хошинчу своето дело го нарекле „Воздушно бонсаи“. Тоа се состои од долна половина наречена „енергетска основа“ и лебдечка топка наречена „мала ѕвезда“. И двете половини имаат поставено […]

Уметник нашол падната гранка на патот и ја претворил во полица за книги

Салон за мебел не секогаш мора да биде одговорот кога ви е потребна нова полица. Понекогаш и падната гранка која ќе ја најдете на патот може да заврши работа. Чилеанскиот уметник Себастијан Еразуриз нашол една додека се шетал низ градот Сантјаго, Чиле и ја претворил во прекрасна полица. Природниот облик на гранката ја определил формата […]

Прекрасен базен во дворот од дрвени палети

Голем мерак е од летните горештини да се разладиш во базен во дворот. Меракот е уште поголем ако базенот си го направиш со свои раце. Следува чекор по чекор фото-упатство.

Одлично место за релаксација во дворот од дрвени палети

Следува чекор по чекор фото упатство како да си направите катче во кое ќе си го поминете цело лето.