Годишен љубовен хороскоп за 2019, составен од најпознатиот астролог во светот

Кели Фокс е професионален астролог, којa првпат била привлечена од астрологијата за време на своето детство во Сиднеј, Австралија. Официјалните астролошки студии на Кели започнале на Колеџот за хуманистичка астрологија. Ова довело до нејзина професионална акредитација со повеќе организации вклучувајќи ги: Националниот совет за геокосмички истражувања, Американската федерација на астролози и многу други.

4 утрински ритуали кои во голема мера ќе ви го подобрат здравјето

Сите ние имаме утрински ритуали и некои се понездрави и помалку продуктивни од другите. Нештата кои ги правиме наутро ни го диктираат денот. Па така, еве четири утрински ритуали со кои денот ќе ви започне добро.

Што е тоа кинеска само-масажа и зошто се смета за основа на здравјето

Самомасажата се основа на тапкање, дел од „Чигонг“, кои според историчарите се постари од 4.000 години. Во Кина, се верува дека „Чигонг“ го подобрува протокот на чи (животна енергија) во телото. Што се однесува до чи енергијата, не знаеме, но знаеме за многу научни студии на оваа тема.

Исчистете ги вашите бели дробови со медена вода

Веројатно веќе сте слушнале полезните својства на медот, но дали сте слушнале за исцелителните особености на медената вода?

Како да носите здолништа според есенските и зимски трендови на 2018-2019

На секоја жена ѝ се случува да погледне во плакарот, да го види омиленото здолниште и да си помисли: „Не можам да го носам надвор е ладно“.

20 дизајнери кои веднаш би требало да добијат награда за практичност и креативност

„Дизајнерскиот ум“ е начин на размислување кога вашиот мозок е десно ориентиран, што предизвикува вашата меморија и креативност да бидат екстремно визуелни. Вооружени со „умот на дизајнерите“, многу креатори на современа уметност и дизајн ги рушат границите на „обичните“ начини на размислување.

8 алармантни знаци кои покажуваат дека вашето тело има премногу естроген

Обрнете внимание на овие знаци и не двоумете се да одите на лекар ако откриете нешто што ве вознемирува. Ако вашето ниво на естроген е високо, може да почувствувате потенцијални симптоми како:

Според истражувањата, ова чудно овошје е 10.000 пати посилно во убивањето на ракот од хемотерапијата

Да се пишува за природен лек против ракот е малку чувствителна тема, бидејќи сепак за таа тешка болест е неопходно задолжително советување со стручно лице, а целосното доверување на надрилекарствата и природните лекарства понекогаш може да биде исто толку опасно колку и самата болест.

Како да ја излечите кашлицата за само еден ден? Со кромид!

Во тек е сезоната на настинки и грипови и кашлицата може да трае долго време, предизвикувајќи болки во градите, како и испрекинат сон. Но, дали сте знаеле дека постои многу едноставен лек против кашлица, направен со кромид?

Пожарникар спасил мачка од шумски пожар во Калифорнија и сега таа не може доволно да му се заблагодари

Неодамнешните шумски пожари низ државата Калифорнија досега земаа 80 жртви, со што станаа најсмртоносните за нацијата во изминатиот век. Сè уште има околу 700 луѓе за кои нема податоци. Градот Парадајс се претвори во „токсична пустелија“. Меѓутоа, капетанот Рајан Колман од Одделот за противпожарна заштита на долината Фервју сепак успеал да најде преживеан.

23 албино животни кои изгледаат како да се од друга планета

Албинизамот е вроден недостаток на меланин што резултира со недостаток на бои во кожата, косата, крзното и ирисот на окото. Кај луѓето, на секои 20 илјади новороденчиња има едно албино дете. Чудно, во Африка, на југот од Сахара, тие се раѓаат почесто. Исто така е интересно дека не само луѓето можат да бидат албино – животните исто така може да бидаталбино. Веројатно не е лесно да се биде бел тигар, бел був или бела жирафа во дивиот свет.

Човек пронашол штотуку родена верверица во креветот и таа пораснала во неверојатно домашно милениче

Еден ден еден човек се вратил дома и забележал дека мајка верверица ги оставила двете нејзини бебиња во креветот на човекот. Тој се јавил во здружението за заштита на дивиот свет и Кристина и Мајкл пристигнале да помогнат во оваа необична ситуација.

Атрактивниот актер Џејсон Момоа ги „краде“ жените пред очите на нивната посилна половина

Да бидеме реални актерот кој се прослави во „Игра на тронови“, Џејсон Момоа е вистински рај за очите. Но, освен што скоро ниту една жена не би му одолеала на изгледот, тој исто така има и одлична смисла за хумор.

19 ситуации во кои работите излегле надвор од контрола без мама

Родителството е тешко. Сепак, 90% од татковците велат дека да се биде родител е нивната најголема радост. Ајде да бидеме искрени, не може да биде поради валкани пелени или недостаток на сон. Сметаме дека причината зошто татковците толку многу го сакаат тоа е затоа што тие се големи деца, па затоа се радуваат кога добиваат нови најдобри пријатели со кои ќе се забавуваат!

20 фотографии кои докажуваат дека гените се неверојатни

Кога ќе се роди бебе, родителите, па дури и пријателите и роднините, почнуваат да шпекулираат на кого ќе личи бебето. Не е лесно да се погоди како ќе изгледа кога ќе порасне. Повеќето деца делат 50-50% од нивната ДНК со секој родител. Но, за овие деца со сигурност може да се каже дека се копија на еден од родителите.

Мали и слатки животни кои ќе ви го разубават денот

Научниците од Австрија истражувале кои работи на луѓето им се „слатки“. Истражувањето покажало дека мозокот на луѓето е програмиран нештата со големи тркалезни очи и тркалезни да ги смета за неодоливи.

Како изгледаат ѕвездите на насловните страни, а како во секојдневниот живот

Голема чест е за секоја славна личност да биде на насловната страница на смисание, на пример, Vogue. Исто така, не е тајна дека совршената шминка и фотошоп се основни елементи на секоја насловна страна.

10 наследни болести кои се пренесуваат преку женската линија

Нашите гени го одредуваат не само изгледот и карактерот, туку и слабостите во телото. На пример, дури и депресијата и несоницата може да бидат предизвикани не само од тежок стрес или премногу работа, туку од генетска предиспозиција. За овие и други болести кои може да се наследат од мајката, ќе разговараме во статијата.

Природен лек кој ја успорува менопаузата и ги намалува непријатните симптоми

Чајот ја забавува менопаузата, ги ублажува симптомите кои настапуваат во овој период, благодарение на него телото се чисти од токсини и така се подобрува и расположението.

6 „безбедни“ производи кои можат сериозно да му наштетат на вашето лице

Многу жени сакаат да си подготвуваат домашни маски за лице. Постојат милиони рецепти на интернет, но мора да знаете кои производи се безбедни и кои состојки се навистина опасни и можат да доведат до воспаление и други непријатни симптоми.

Моќен пијалок за жени: Идеален за кожата, за намлување на телесната тежина и целулитот

Ова е еден од најлесните начини на губење на тежината – не мора да гладувате! И тежината повеќе не се враќа! Основата на овој лек е пиење на мали кафеави семиња исполнети со витамини, минерали, масни киселини и влакна. Особено е неопходно за правилно функционирање на дигестивниот тракт.

20 фотографии кои докажуваат дека татковците се најдобри пријатели на девојчињата

Научниците од Универзитетот Емори (САД) дознале дека татковците на девојчињата се повнимателни и поодговорни од татковците на момчиња. И тоа не е изненадувачки, бидејќи ќерка, за секој маж е мала принцеза за која треба да се грижи. Освен тоа, таткото станува најдобар пријател на неговата ќерка и фотографиите во оваа статија се најдобриот доказ за тоа.

3 начини како да се ослободите од „вишокот“ на кожа на лицето

Според статистичките податоци објавени од страна на Меѓународното здружение за естетска пластична хирургија, во 2017 година, 17 милиони жени побарале ботокс, со цел да ја затегнат кожата на лицето и вратот! Иако ботоксот може да биде лесен начин за излез, особено кога некој има финансиска способност да го стори тоа, постојат многу природни начини на кои можете да се ослободите од „вишокот“ на кожа од лицето и вратот.

18-годишно момче патувало 3,5 часа за да испорача пица на човек кој умира од рак

Светот е полн со прекрасни луѓе и понекогаш можеме да го видиме тоа во најлошите животни ситуации. Една жена по име Џули Морган оставила срдечен коментар на пицерија во Бетл Крик, наречена Steve’s Pizza. Џули и нејзиниот сопруг јаделе таму 25 години.

20 спасени животни кои целосно се трансформирале од љубов

Околу 4 милиони животни се посвојуваат од засолништата годишно и тоа само во САД. И, како што покажува нашата статија, наоѓањето на грижливо семејство е доволно да се излечат сите рани и да се заборават сите претходни болки. Овие животни толку многу се промениле откако добиле топол дом, што ретко кој би кажал дека станува збор за истото животно.

Вљубеничка во книгите ја претворила нејзината библиотека во уметност и резултатот е неверојатен

Некои луѓе сакаат да читаат книги за уметност, други уживаат да прават уметност од книги. Елизабет Саган ја споделува својата љубов кон книгите со нејзините 90.000 следбеници веќе неколку години, и никогаш не престанува да ги зачудува сите со своите креативни сценарија.

Австралиските пожарникари позираат со животни за хуманитарен календар, а атмосферата е жешка

Професијата на пожарникар по природа веќе е доблесна, но момците од Австралискиот пожарникарски календар се решени да поминат некој чекор повеќе за добра причина. Уште од 1993 година, тие учествуваат во календарски проект за хуманитарни организации, како Фондацијата за детска болница. По 17 напорни денови исполнети со фотосесии, календарот за 2019 година е готов и секоја жена би посакала да го има.

15 животни на кои им е потребно малку љубов

Животните, и домашните и дивите, многу пати се докажаа дека тие (исто како и луѓето) можат да се чувствуваат среќни и тажни, можат да сакаат и да бидат лојални. Има случаи кога миленичињата кои ги загубиле своите сопственици престанале да јадат и починале. Значи, навистина им е потребна нашата љубов и грижа.

Жените покажуваат како шминката ги трансформира нивните лица, а промените се импресивни

Шминката е моќ. Можете да бидете за или против шминкањето, можете да ја користите секој ден или само за специјални прилики, или можеби дури и не ја користите, но едно е сигурно: овие мали препарати можат да ве направат сосема поинаква личност. Шминката може да ви ја даде самодовербата што ви е потребна, и да скриете знаци на замор, недостатоци на кожата, па дури и лузни.

20 убави девојки ги откриваат своите најгрди селфи фотографии

Популарниот тренд „Убави девојки грди лица“ започна на „Редит“ и стана многу популарен. Жените испраќаат провокативни, но смешни селфи фотографии ид себеси со двојни бради, искривени очи и смешни заби. Нивните смешни резултати ја откриваат важноста зад доброто осветлување и вистинскиот агол.