Хороскоп за денес, 10 мај

Овен За Овните среда се карактеризира со патување. Тоа е пријатно и во повеќето случаи станува збор за одмор. Финансиската состојба е добра. Кај бизнисмените се забележува загриженост во врска со конкуренција. Треба да ги избалансирате односите со партнерите. Бик Денот е во знакот на дамите. Повеќе ќе се истакнете од мажите, и покрај тоа […]

Откријте какви тајни крие вашиот кинески хороскопски знак и како влијае врз судбината и животот

За разлика од обичниот хороскоп кинескиот хороскоп се однесува на годината на раѓањето, а не на месецот. Оваа табела, според годината на раѓање, ќе ви помогне да откриете под знакот на кое животно сте родени вие, а подолу под секоја слика ќе можете да откриете и нешто повеќе за вашиот крактер.

Работи кои може да ги научиме од децата

Брзате. Немате време за ништо. Целиот ден Ви е планиран. Дури не ви се објаснува зошто прво се мијат забите, а потоа се појадува. Зошто не може да спие уште пет минути и дека не му е потребен чадор, кога надвор пече сонце. Децата сакаат да се филозофи, и тоа ги забавува. Во нивната глава […]

Народна медицина за цвеќињата

Ако живеете во куќа со двор и со многу цвеќиња, тогаш сте свесни дека грижата за убавината на градината понекогаш се граничи со крстоносна војна. Ние ви предлагаме неколку природни методи за да се радувате на преубавата убавина на цвеќето, кои ја дополнуваат надворешниот атмосфера на домот. Против лиснати вошки 500 г свежа коприва (пред […]

10 видови токсични луѓе од кои треба да бегаме

Токсичните луѓе се предизвик за логиката. Некои немаат поим од негативното влијание што го имаат врз околината, други доживува вистинско задоволство да создаваат хаос и да ги срамат останатите. Затоа е важно да се знае како човек да се чува од нив и да не дозволува тие да му ја одземаат енергијата и времето. Едно […]

Очекувања наспроти реалност: Како ги замислувате вашите фотографии, а како всушност изгледаат

Кога сакате да направите добра фотографија, но вашите миленици не соработуваат

Огледало Мус Торти кои се прават цели три дена

Траба три дена за да се направи една мус торта поради многу уникатни и ретки техники кои се користат за нивно производство. Тие се направени од природни состојки, крем, млеко, овошје и бобинки, чоколади и бисквити. Ако се направи правилно и се покрие со огледало глазура, која е исто така врз основа на чоколадо, тогаш […]

Со оваа домашна крема ќе се ослободите од хемороидите засекогаш

Оваа лесна и евтина крема може да ве спаси од хемороидите и бронхитисот.

Хороскоп за денес, 09 мај

Овен Денес отворeте ги добро очите. Серијата долги викенди ве извадила од колосек и внатрешниот протест против редот е посилен од било кога. Всушност имате шанса да ги промените работите. Треба да ги слушаме потсвесните желби. Денес тие имаат волшебна моќ. Ако свеста е прилагодена да ризикувате, тогаш ве очекуваат возбудливи авантури. Денес контактот со […]

Надуеноста во стомакот е минато, со помош на оваа вкусна и едноставна напивка

Оние кои одамна се борат со надуеност, секогаш бараат начин да се ослободат од оваа непријатност. За среќа, постои одлична комбинација која е многу вкусна и која лесно ќе ви помогне да го сторите тоа.

Ослободете се од проширените вени, со помош на рецепт од млеко и сапун

Овој неверојатен рецепт за проширени вени и тромбофлебитис се пренесува од генерација на генерација и се применува многу често, затоа што дава одлични резултати.

Фотографии кои докажуваат дека е тешко да се биде дете

Кога си дете, потребни се многу сила и енергија за да го разбереш и прифатиш светот околу себе. Зошто се оди на лошо, и зошто твоите родители го дозволиле тоа? Погледнете ја оваа колекција на вознемирени деца Бидејќи патиката е на вистинската нога Сакаше да ги лакира ноктите, но сепак не е среќна Нејзината мајка […]

За 18 години научив 18 работи

Наполнив 18 години. Се чувствувам така како да сум го чекала овој роденден секогаш. Веќе официјално можам со одењето по леб до продавница да си заминам и со 2-3 шишиња алкохол, можам да се најдам зад решетки поради некоја глупост или пак да си заминам од дискотеката заедно со персоналот. Но ме очекуваат и многу […]

Мислевте дека мачките се плашат од вода?

Кога се работи за јадење стравот се губи

Хороскоп за денес, 08 мај

Овен За повеќето од вас понеделникот е полн со среќа – професионалниот ден е позитивен, работите ќе се движат квалитативно и доволно брзо, ќе имате можност за финансиски бенефиции. Оние кои се зафатени со бизнис, денес ќе патуваат. Не комуницирајте со ваши партнери или соработници, бидејќи е многу веројатно да се случи конфликт. Ќе добиете […]

Едноставен начин да се ослободите од главоболката и проблемите со синусите

Наместо да страдате и да фрлате пари за скапи лекови, обидете се да го подобрите здравјето со природни состојки. Главната состојка на рецептот што ви го нудиме е рен.

Народен рецепт за долговечност со само 3 состојки

Оваа лековита мешавина се подготвува од четвртина лажичка куркума, се додава 1/2 лажичка квалитетно маслиново масло и малку бибер. Овие состојки се мешаат добро, за да се добие хомогена смеса и се зема како додаток на јадења, салати, а може и да се користи самостојно. Доколку го конзумирате самостојно лекот, додадете и малку вода, промешајте […]

Рецепт со кисело млеко, против надуеност и нормализирање на шеќерот во крвта

Смесата од кисело млеко со брашно од хељда ги прочистува цревата и крвните садови, го нормализира метаболизмот и спречува заболувања на панкреасот. Овој лек го намалува нивото на шеќерот во крвта, помага при варењето во текот на целиот ден и ја запира надуеноста.

Кои се Холивудските „џуџиња“

Велат дека скапите парфеми се во мали пакувања. Ви ги претставуваме најпознатите актерки и пејачки со низок раст, кои ги разбија манекенските стереотипи и го зазедоа Холивуд. Меѓу нив се Шакира, Лејди Гага, Ева Лонгорија и многу други. Видете ги сите познати „џуџиња“ задно со нивниот раст во галеријата: Кортни 1,52 и Ким 1,58 Џенифер […]

Уништете ги цистите и миомите со помош на две состојки

Неверојатна мешавина составена од само две состојки, но таа е исклучително ефикасна во борбата против многу различни здравствени проблеми, особено цисти и миоми.

Претворете го вашиот балкон во мала оаза

Со неколку едноставни чекори балконот можете да го претворите во пријатно и убаво место за одмор и седенки во вечерните часови. Зелените растенија и цвеќиња се најдобрата декорација за балкон. Закачете ги на ѕидовите, за да создадете вертикална градина, може и саксии на оградата, комбинирајте различни по големина и боја. Ако имате мал балкон, тоа […]

Вечерни ритуали за утринска убавина

Грижете се за косата секоја вечер Ако ви се мрси косата брзо, користете шампон за сува коса. Ставете бебешка пудра околу корените, пудрата ќе држи до утрото, а вас ќе ви треба значително помалку време да се подготвите. Далеку од мезето Дури и пуканките не се добри, ако ги јадете со многу сол. Ако навистина […]

Заборавив што е стоматолог, откако си ја правам оваа домашна паста. Престанаа да ми крвават непцата и кариес не сум имала со години

Посетите кај стоматологот се важни. Тие треба да се планираат и да се прават навреме. Превенцијата е многу важна при секое едно заболување. Не смееме да заборавиме дека забите исто така имаат потреба од грижа. Треба да ги следиме упатствата на специјалистите. Но, исто така можеме да си помогнеме сами. Рецептот што ви го нудиме […]

Како да ги вадите цвеќињата кога не сте дома?

Земете едно стаклено шише и добро измиете го Наполнете го шишето со вода, ставете ја тапата и направете дупка во неа Осигурајте се дека водата тече по малку. Почвата треба постепено да се наводнува. Ако тече многу вода ставете крпа. Ставете го шишето во саксијата Со овој лесен и ефтин начин можете да ги наводнувате […]

Лечење на вагинален исцедок со помош на природни средства

Третман за белиот исцедок со јаболков оцет Има две варијанти – да се пие секојдневно по 2-3 пати на ден вода со една лажица јаболков оцет и лажичка мед. Освен што добро го прочистува организмот, оваа мешавина е идеална за превенција на белиот исцедок. Вториот начин е да пиете јаболков оцет растворен со вода во […]

Кварцни нокти – нов тренд во маникирот

Новиот тренд е апсолутно неверојатен, кажете му здраво на ‘кварцните нокти’.

Неверојатни тетоважи, кои лузните ги претвораат во уметнички дела

Тетоважите имаат различно значење за луѓето од целиот свет. За некои тие се ништо повеќе од мода, многу од нив се како спомен на едно време, место, или лице. Но, некои луѓе се одлучуваат да направат тетоважа од сосема различни причини, како на пример за да ги прикријат лузните на телото.

За што служат браќата

Вадењето заб е страшно за сите деца, но изразот на лицето на крајот е бесценето

Девојката мислеше дека, како и секој ден, само ќе вежбаат јога со нејзиниот дечко, НО…

Алек Хоран (25) спремил изненадување за својата партнерка Стеф Гартнер (24).

25 начини да останете позитивни на работа

На работното место поминувате значителен дел од денот. Многу е важно да се зачува позитивното размислување во канцеларијата, за да не се разочарате во даден момент. Ние Ви предлагаме 25 трикови кои ќе ви помогнат да си ја зачувате позитивната енергија кога сте во работна средина: 1. Избегнувајте ги луѓето кои ви одземаат од времето […]