Ослободете се од габичните инфекции на стапалата на брз и ефикасен начин

За конечно да се ослободите од габичните инфекции на ноктите на нозете можете да употребите еден производ кој сите го имаме во фрижидерот, на дофат.

Видео кое покажува колку се силни мајките на болни деца

Секој родител се грижи за болното дете, но малку знаат колку е тешко да се грижиш за хронично болно или тешко повредено дете. Родителите на децата со рак, епилепсија, вродени болести или со тешки повреди се борат секој ден и само тие знаат колку е тешко. За да се покаже низ што минуваат мајките на […]

Предностите да си зборувате сами. Да, корисно е за вас!

Зборувате сами дома и одеднаш се стресувате. “Што се случува? Дали дојде денот во кој дефинитивно откачив? “Сфаќате дека цело време додека чистите или готвиш, си зборувате сами. Не, нема никој друг во собата, само Вие, Вашиот глас и Вашата можеби малку заматена свест … Ако си зборувате сами, во никој случај не треба да […]

Како трајно да го потиснеме апетитот за благо

Дали имате огромна желба да си каснете нешто благо? Можете ли да ги потиснете оние желби пред да покажат негативен ефект врз Вашето здравје и фигурата? Да! За да дознаете како, прочитајте ги советите на австралиската нутриционистка Џесика Сепел. Високопротеинска диета Најважниот чекор според неа е да имате високопротеинска диета. Таа советува да вклучувате по […]

Совети за здраво срце

Движете се Запомнете – срцето е мускул. И за да биде во добра форма, слична на останатите мускули во телото, има потреба од редовни физички активности: пешачење, скијање, велосипедизам, пливање или друг вид спорт. Во фитнес салите има специјални симулатори за подобрување на срцевата активност: патека за трчање, велосипеди, степери. Внимавајте со вишокот килограми Тежина […]

Животни што спијат

И на животните им треба сон, за да се одморат и да имаат сила. Погледнете ги овие симпатични слики од животни што спијат.

Нестандардни чанти за весело расположение

Дали се уморивте од ист вид на чанти што секогаш ги купувате? Ако одговорот е Да, тогаш Ви предлагаме да ги погледнете овие нестандардни дизајни на чанти кои ќе Ве насмеат и ќе Ви го разубават секојдневието.

Чевли кои ќе ги обожавате ова лето

Омилените стилски чевли се враќаат во мода оваа сезона! Конечно можете да купувате црни чевли и никој нема да Ве критикува дека тие се премногу едноставни и здодевни. Во последните неколку години модните критичари ја отфрлaат црната облека, сметајќи декa таа е здодевна за летните горештини. Поради тоа стилистите препорачуваа носење на светли нијанси на […]

Лек со кој се подобрува состојбата на зглобовите!

Понекогаш чувствуваме силни болки во коските и зглобовите . Наместо постојано да посегнуваме по традиционални лекови против болки, убаво е да се свртиме кон природата, која е значително поефикасна и нема да има штетни ефекти врз другите органи, како некои лекови. Овој лек е многу подобар и ќе му помогне на коските и зглобовите, како […]

Вселенски накит

Рускиот уметник Марина Берулава, ја пресликува длабочината на вселената во прекрасен накит. Гледајќи го ова парче накит, ќе се чувствувате како да гледате во далечните ѕвезди и магливото треперењето во телескоп. Некои работи потсетуваат на мали океански водни растенија и риби. Тивкиот трансфер на виолетови и маслинови нијанси се толку прекрасни како и природата. Овие […]

Ефективни начини да се справите со слабокрвноста

Најчеста причина за анемија кај луѓето е недостаток на железо во крвта. Витаминот Б12 и Ц, како и фолната киселина се исто така потребни за создавањето на црвените крвни зрнца, но сепак железото е најважно.

Дизни принцезите на одмор

Погледнете како би изгледале сликите од одмор, на Дизни принцезите, ставени на Инстаграм

Кажете и збогум на кашлицата со помош на овие 2 состојки

Овој домашен лек против кашлица е одличен за вашите деца. Нема потреба од купување на скапи сирупи и лекови, затоа што овие две состојки се ефикасни но и евтини.

Сите бенефиции за здравјето од расолницата

Доколку сте конзумирале премногу алкохол и наредното утро сте мамурни расолницата ќе ви помогне да го пребродите оваа мачно чувство, затоа што го снабдува организмот со натриум и штити од хипонатремија.

Хороскоп за денес, 12 мај

Овен Склони сте да се бунтувате и да ги кршите правилата, и едвај некој ќе успее да ве доведе во ред. Провоцирате конфликти, без да размислите за можните последици, а и зборувате сè што ќе ви падне на ум. Оние кои ве опкружуваат, тешко ќе ви го простат таквото однесување. Луѓе кои Ви ветиле поддршка, […]

10 причини зошто треба да одгледуваме Нане дома

Варење Нането содржи антиоксиданси и фитонутриенти кои се корисни за желудникот. Мирисот ги активира плунковите жлезди кои лачат ензими исклучително важни за варењето. Освен тоа ги опушта стомачните мускули, што ја намалува веројатноста за грчеви. Болка Освежувачкиот мирис на растението е брзо и ефикасно средство против гадење и главоболка. За побрз ефект може челото да […]

Најнова мода за обликување на веѓи

Повеќето трендови во денешно време се од денес за утре. Тие брзо предизвикуваат бура, инспирираат голем број следбеници и исчезнуваат како никогаш да не постоеле. Шминкерката од Тексас, Алекса Линк ги исцртува и истакнува веѓите, користејќи комбинација на светли и темни бои. Нејзините слики инспирираат и други девојки кои брзо почнуваат да ја копираат.

Уметност или вандализам?

Мистериозни цветни аранжмани се појавуваат во целиот Менхетен во текот на последните неколку месеци. Тротоари, канти за отпадоци, статуи и јавните плоштади се главните цели на оваа герилска кампања. Цветниот дизајнер Луис Милер има мисија да се создаде емотивна реакција во мрачната метропола, тој ги користи цвеќињата за да го постигне тоа. Секој аранжман има […]

Уметност на кафе

Прекрасни уметнички дела на кафе, кое ќе Ви е жал да го пиете

Ослободете се од маснотиите во крвта, со помош на овој домашен сируп

Лекот кој што ги отстранува маснотиите во крвта, истовремено му дава на телото и многу други предности и се прави од неколку состојки. Основните состојки се лимон и магдонос, кои се варат од 2 до 3 часа.

Како да направите прекрасни фотографии од патувањето без да ја напуштите Вашата соба

Фотографот Ватсал Катрија ги создаде овие минијатурни пејзажи, во своето студио, со помош на стари картони, гипс, стиропор плочи, весници и акрилни бои. Креирањето на собата е многу важно, а сликата е вистински предизвик, бидејќи тоа е работа на бои кои ги носи животот на уметноста.

Станувам едно со животните, преку моите фотографии

Фотографот и фотоманипуларот Флора Броси добила интересна идеја како да ја прикаже врската на луѓето со животните. Таа 1 час си прави фризура и се фотографира себе си, во стилот на едно животно, потоа троши 20 часа на обработка на фотографијата во Фотошоп и комбинирање со фотографијата од животното соодветно на нејзината фризура. Резултатите се […]

Рецепт кој помага и при рак на белите дробови

Ракот на бели дробови е еден од најсмртоносните облици на рак. Во светот секоја година од него умираат 3 милиони луѓе. На Анте Кресиќ од Загреб пред 14 години му бил дијагностициран многу тежок облик на карцином, рак на бели дробови и му е кажано дека нема да живее долго. Сепак, со помош на овој рецепт, Кресиќ целосно го излечил ракот, а денес е целосно здрав и се занимава со пчеларство.

Хороскоп за денес, 11 мај

Овен Четврток ќе се покаже малку непријатен ден за Овните. Кај многумина од вас има аспекти за патување, но има и некакви пречки. Во негативно расположение сте и подобро e да го одложите патувањето. Се забележува некоја хаотичност и расеаност во работата. Бик Биковите не се во добро расположение и тоа се должи на Вашата […]

Ослободете се од цистите, без операција, со алое вера

Цисти се појавуваат во различни делови од телото, особено кај жените. Медицинските методи често се инвазивни и болни, но исто така е проблем, што често се случува и повторување на медицинскиот третман. Поради оваа причина откриваме природно средство за цисти. Главната состојка е алое од кактус.

Посветено на жените кои во овој момент се сами

Да, сега сум сама … И сфаќам дека никој не може да ти даде среќа, ако ти сама не си ја даваш. И знам дека е подобро да си сам, отколку да си во погрешна врска со погрешен човек. И тоа не значи дека сум осамена. Значи дека знам што заслужувам и одбивам да се […]

Нови Марфиеви закони

1. Ако се движите по инерција, значи се влечете надолу. 2. Ништо не е толку лесно како што изгледа. 3. Совет го нарекуваме она за кое се молиме, кога веќе го знаеме одговорот, но би сакале да не го знаеме. 4. Секогаш кога си се подготвил да правиш нешто, мора прво да завршиш нешто друго. […]

Дедовци со смисла за хумор

Дали сте виделе некогаш дедо облечен како принцеза? На прошетка низ градот со светло розова маица? Погледнете ја оваа галерија со дедовци кои знаат како да се забавуваат

Оригинални идеи за Вашата ограда

Со малку средства и со различни помошни материјали, оградата може да ја претворите во убава градина и пријатно место за одмарање

Јапонија е неверојатна земја, но во текот на розевото лудило се претвора во бајка

Кристина е фотограф од Москва, која ги направи овие прекрасни фотографии во Јапонија за време на црешата.