10 познати личности кои ги пронашле своите клонови

Да ја запознаете Вашата копија е многу надреално искуство за секој човек, но кога Вашиот „клон“ е позната ѕвезда тогаш возбудата е уште поголема.

Лековити својства на зелката

Освен што е незаменлива за многу врсти јадења, зелката е многу добро лековито средство.

Фотографии од совршено излупени овошја

Дали некогаш сте виделе совршено излупен кокос? Веројатно не, бидејќи е тешко да се лупи кокос. Но, некои луѓе направиле пилинг на сите видови на овошје, со цел да се види како тие изгледаат голи. Овие излупени производи или ќе Ви го зголемат или ќе го уништат Вашиот апетит.

Хороскоп за денес, 12 јули

Овен

Ѕвездите ќе Ви обезбедат подобри односи со околните. Соработката ќе Ви донесе позитивни резултати. Инвестирајте во нови знаења во текот на овој ден. На работното место вооружете се со трпение. Вечерта е погодна за прошетка.

Германски рецепт со кој ќе ги прочистите артериите

Освен што ќе ги прочистите артериите и ќе го спречите создавањето на калцификати во организмот, овој рецепт е одличен и за здравјето на целото Ваше тело.

Како да го прочистите црниот дроб? Рецепт со суво грозје

Црниот дроб е од голема важност за нашиот организам но може да биде и мета на повеќе болести, како хепатитис А, Б и Ц, цироза на црн дроб, замастен дроб и слично, а исто така и лековите кои ги консумираме секој ден можат значително да му наштетат. Затоа овој рецепт е одличен да го „рестартирате“ црниот дроб.

Вкусна и здрава домашна чоколада

За да ја направите оваа вкусна чоколада потребно ви е малку време, а резултатот ќе ги израдува вашите деца.

Моќта на шминката: пред и после

Ако имате добар шминкер не е потребно да правите пластични операции. Погледнете ги неверојатните трансформации на овие девојки.

Хороскоп за денес, 11 јули

Овен

Време е да престанете со случајните обиди, почнете со планирани и насочени активности. Вечерта ќе биде ветувачка. Ќе најдете добар и сигурен партнер. Дали тој ќе стане дел од личниот живот или од професионалните планови, зависи само од вас.

Фотографка од Ирска ги носи новороденчињата во светот на бајките

Ефа Милеа е креативна фотографка од Јужна Ирска и таа со помош на фантазијата и способностите во фотошоп прави преслатки фотосесии од новороденчиња, кои ќе Ве разнежнат.

Пред и потоа фотографии од екстремни трансформации на фризури

Секој од нас кој барем еднаш ја скратил косата, го знае тоа блаженно чувство на губење на неколку килограми од главита. Меѓутоа, за повеќето од нас е потребно време и храброст за конечно да го направиме овој чекор. Ова се едни од најдобрите трансформации каде што резултатите се многу интересни.

8 најопасни детски играчки

Детето се развива и учи за светот преку играчките. Но има одредени играчки кои повеќе ќе му наштетат отколку да му помогнат. Ова се неколку од најопасните играчки од кои би можело да се повреди Вашето дете.

Брзи, лесни и без јајца. Како да не ги направам за појадок кога знам дека сите дома ги обожаваат?

Овие слатки колачиња без јајца се благи и многу вкусни! Целосно погодни за појадок во периодот на летните горештини.

Природен антибиотик – ги уништува сите инфекции на уринарниот тракт и бубрезите

Ако некогаш сте имале инфекција на уринарниот тракт, тогаш знаете колку е тоа болно и непријатно. Ве тера често да одите во тоалет, а мокрењето е многу болно.

Облека од храна и цвеќиња за малата дама

Секогаш им кажуваме на децата да не си играат со нивната храна. Но, за Алија Чаглар и нејзината 3-годишната ќерка, Стефани, играњето со храна е дел од нивната секојдневна забава.

Хороскоп за денес, 10 јули

Овен

Не сомневајте се во себе – Вие секогаш го давате најдоброто од себе! Некој може да се потсмева на Вашата работа или карактер. Не земајте го тоа премногу лично, можеби тоа е нивниот начин да покажат дека му се допаѓате и дека ги ценат Вашите квалитети.

10 особини на добро воспитани личности

Доброто воспитание е комплексен процес, на кој секој родител треба да посвети многу внимание. Ова се особините на добро воспитаните личности. Дали сте еден од нив?

Имам ќерка затоа толку добро изгледам

На што се спремни татковците за своите принцези?

Месецот на раѓање влијае на Вашиот живот и судбина

Месецот на Вашето раѓање влијае на вашиот карактер, повеќе отколку вашиот хороскопски знак. Темпераментот, карактерот, судбината на жените не зависи само од нејзиното воспитување и преживеаните моменти. Месецот на раѓање може многу да каже за една жена.

Што кажува за Вас вашата секојдневна фризура?

Одберете го Вашиот тип на фризура и погледнете што тоа кажува за Вас.

За што се е корисно чиа семето?

Семето од чиа е моќен извор на калциум, омега-3 масни киселини и антиоксиданси. Ако го консумирате ова семе ќе изгледате млади, поенергични и ќе се чувствувате многу здрави и витални.

10 начини за визуелно да ја зголемите малата соба

Ние навистина не можеме да ги поместиме ѕидовите кога и да посакаме, но можеме да создадеме оптичка илузија, која ќе помогне визуелно да се зголемат и најмалите простори. Со помош на овие методи ќе можете да направите „отворен изглед“ на Вашата просторија.

Реакцијата на таткото ме натера да се смеам на глас

Судејќи според неговите изрази на лицето, тој ќе се сеќава на овој ден уште многу, многу долго време.

Инспиративни фотографии од девојката со ампутирана нога

Светскиот патник ‘devgal’ е родена со вродена болест на коските и десната нога, над коленото, и е ампутирана кога имала само 4 години. Сепак нејзиниот слободен дух и смислата за хумор останаа недопрени. Кога почна да патува по светот, дојде до генијална идеја – на својата протетска нога да го напише името на секој град кој го посетила и да направи единствени, смешни и изненадувачки инспиративни фотографии.

Погледнете ги фотографиите од нејзиното неверојатно патување и нејзината заразна насмевка.

Целер – помошник на здравјето

Целерот во споредба со јаболкото и спанаќот не изгледа многу важен, но вистината е дека Целерот е богат со витамини, калциум, магнезиум и калиум, и навистина е корисен за нашето здравје.

Храна за бебе што ќе Ви заштеди време и пари

Одлична идеа, едноставен и лесен начин како да ја подготвите храната, а со тоа ќе знаете што јаде Вашето бебе.

Хороскоп за денес, 07 јули

Овен

Флексибилноста на Вашиот карактер е од особена важност, но нема да биде во многу добра форма. Може да изгубите верба за одредена работа и резултатот од активностите може да Ве изненади. И покрај сето тоа денот во целина ќе биде добар, треба да верувате.

Едноставни трикови за убавина кои можете секојдневно да ги применувате

Секоја дама сака да изгледа убаво, но за тоа треба време и пари, или барем така мислиме. Со овие лесни трикови ќе можете да изгледате прекрасно во секој момент.

Бебиња кои изгледаат како светски познати личности

Познато е дека бебињата треба да изгледаат како своите родители. Но, не секогаш тоа е така. Погледнете ги овие неверојатни бебиња кои изгледаат исто како светски познатите личности.

Вториот живот на дрвените гајби

Не знаете што да правите со старите дрвени гајби? Погледнете ги овие креативни идеи: