Слики од животни кои ќе ве насмеат

Погледнете ги овие слики за да го подобрите Вашето расположение

Хороскоп за денес, 17 мај

Овен Денес Ви е дозволено да си кажете се што Ви лежи на душата. Ќе бидете толку позитивни и добронамерни што нема како да изнервирате некого. Обидете се да контактирате со што повеќе луѓе. Бик Тоа е ден на разновидност, во добра смисла на зборот. Не штедите ги комплиментите. Охрабрете ги луѓето околу вас. Со […]

Погледнете со што се занимава сега креаторот на MySpace

Дали се сеќавате на Том Андерсон креаторот на MySpace, кој го продаде за 580 милиони? Потоа Том се оддал на својата најголема страст – авантури и фотографии. Ако судиме според фотографиите, тој е среќен што е во пензија. Том патувал и пред тоа, но во 2011 година почнал да фотографира. Сега тој го обиколува светот […]

Најслаткиот танц што ќе го видите денес

Погледнете го ова мало девојче кое има неверојатно чувство за ритам

Мода за ова сезона, хит меѓу дамите

Со оваа модерна облека ги одбројуваме последните пролетни денови и со раширени раце го очекуваме летниот период. Во продолжение погледнете ја модната инспирација на тема “асиметрија” и копирајте го секој стил за претстојното лето.

Како да имате стегнат задник без вежби?

Ако Ве мрзи да правите вежби за да имате стегнат задник, пробајте да ги почитувате следниве совети: 1 . Не пијте алкохол и не јадете слатко Може да ги консумирате од време на време, но многу умерено и во мали количини. Запомнете дека содржат празни калории кои не ви даваат никакви корисни материи. Само се […]

Рецепт кој ги лекува болките во колената и ги регенерира коските и зглобовите

Луѓето кои имаат болки во коските и зглобовите знаат како тие можат да бидат неподносливи. Апчињата за болки не се решение, иако ја намалуваат болката. Може да создадат зависност, или да оштетат други органи, како бубрезите и црниот дроб (честата употреба на аналгетици). Ова природно решение се препорачува од многумина и нема да ви наштети. […]

Знаете ли зошто кучето сака да Ве лиже?

Мошне често, кога се враќате дома, првиот кој ве пречекува е Вашето куче: испушта звуци и Ве лиже, се обидува да ви угоди. Сте се запрашале ли зошто го прави тоа? Бидејќи не може да зборува! Но, во реалноста, значи многу повеќе. Еве седум причини зошто кучињата Ве лижат 1. Демонстрација на приврзаност Кучињата се […]

Одличен рецепт против кандида

Кандида претставува габичка која што може да ви предизвика сериозни здравствени нарушувања во организмот. Габичката е тешка за искоренување, но за жал се јавува често. Овој едноставен рецепт ќе ви помогне да се ослободите од оваа заболување.

Како со компир и маслиново масло да се ослободите од хемороидите

Хемороидите се најчесто заболување кај луѓето, всушност хемороиди се отечени, проширени вени на аналниот отвор и задниот дел на цревата.

Фотографии направени од кабината на пилотот

Погледнете ги овие прекрасни фотографии направени од пилотот Сантијаго Борја, кој работи за Еквадор ерлајнс. На неговите фотографии може да се видат неверојатни бури, удар на гром и прекрасен поглед од небото.

Акварели на дрво

Прекрасни фотографии, насликани со водени бои на дрво, инспирирани од природата

Хороскоп за денес, 16 мај

Овен Ова не е ден за да барате сметка од другите, ниту од себе. Што се случило – се случило. Може да ги промените работите во иднина, но сега – не. Не го заборавајте тоа. Бик Некакви чудни знаци денес само ќе Ве збунуваат. Држете се до реалноста и не губете време и нерви за […]

Илустрации кои покажуваат каков е животот на мајката

Илустраторката Луси Скот ни го прикажува, целосно нецензуриран и неизменет, секојдневниот живот на една мајка. Животот на мајката не е толку хармоничен и совршен, како што често е прикажан во списанија или рекламните слики. За волја на вистината, животот е составен од недостаток на сон, миризливи пелени.. Погледнете некои од духовитите илустрации:

Вистини и митови за хранењето во време на бременост

Кога очекувате дете, многу од работите кои секојдневно сте ги практикувале, треба да бидат ограничени. Не станува збор само за пиење кафе, алкохол и пушењето на цигари. Понекогаш треба да се внимава и на некои здравствени практики како прочистувањето на организмот. Чистењето за време на бременоста крие ризици Точно! За време на детоксикација во организмот […]

Спорт против апатија

Се чувствувате потиснати, уморни, без желба за што и да било. Според американски експерти немате потреба од психолог, туку од спорт. Тим од универзитетот во Џорџија докажува дека спортот е најдобро решение против апатија, депресија, па дури и исцрпеност. Научниците спроведоа испитување со луѓе кои страдаат од апатија и вечна преумореност, но наместо да им […]

Како подобро да ја прифатите критиката?

Сослушување Најважно е да не се вознемирувате од најмала критика и да не ги оставите емоциите да ви пречат на нормалната перцепција на информација. Ислушајте внимателно и докрај тоа што има да ви каже вашиот шеф, оставете го да ви објасни зошто не е незадоволен од вас. Тешко е затоа што: на никого не му […]

Чевли со штикла, кои нема да Ве остават рамнодушни

Никогаш не е премногу за уште еден пар чевли. Секогаш може да се најде добар изговор за да ја зголемите Вашата колекцијата. Погледнете ги овие чевли со штикла кои ќе посакате да ги имате во Вашиот плакар.

Афион како лек против рак, срце, нерви и многу други заболувања

Семето од афион се деривира и преработува од растението афион. Ваквите семиња не содржат наркотични својства.

Хороскоп за денес, 15 мај

Овен Понеделник е ден за трансформации околу вас. Нов ден – нова среќа. Повеќето од вас ќе се радуваат дека нивниот труд не е залуден и дека се потребни на околината. Финансиските активности, сепак не носат успех. Потребна е одредена разумна пасивност. Ќе имате повеќе средби и контакти. Бик Колку успешен ден ќе имате зависи […]

Комбинацијата од мед и сусам ќе го рестартира вашиот организам

Оваа комбинација е вистински извор на витамини, најмногу од групата А, Б и Е, како и омега киселини и минерали. Препорачливо е да се зема на празен стомак, рано наутро.

Разградете ги маснотиите во телото со помош на суви смокви и јаболков оцет

Овој рецепт ќе ви помогне значително да ги намалите маснотиите во крвта.Тој содржи само две состојки, но тие заедно се многу моќни во разградувањето на маснотиите. Брз, едноставен и ефикасен рецепт.

Ослободете се од габичните инфекции на стапалата на брз и ефикасен начин

За конечно да се ослободите од габичните инфекции на ноктите на нозете можете да употребите еден производ кој сите го имаме во фрижидерот, на дофат.

Видео кое покажува колку се силни мајките на болни деца

Секој родител се грижи за болното дете, но малку знаат колку е тешко да се грижиш за хронично болно или тешко повредено дете. Родителите на децата со рак, епилепсија, вродени болести или со тешки повреди се борат секој ден и само тие знаат колку е тешко. За да се покаже низ што минуваат мајките на […]

Предностите да си зборувате сами. Да, корисно е за вас!

Зборувате сами дома и одеднаш се стресувате. “Што се случува? Дали дојде денот во кој дефинитивно откачив? “Сфаќате дека цело време додека чистите или готвиш, си зборувате сами. Не, нема никој друг во собата, само Вие, Вашиот глас и Вашата можеби малку заматена свест … Ако си зборувате сами, во никој случај не треба да […]

Како трајно да го потиснеме апетитот за благо

Дали имате огромна желба да си каснете нешто благо? Можете ли да ги потиснете оние желби пред да покажат негативен ефект врз Вашето здравје и фигурата? Да! За да дознаете како, прочитајте ги советите на австралиската нутриционистка Џесика Сепел. Високопротеинска диета Најважниот чекор според неа е да имате високопротеинска диета. Таа советува да вклучувате по […]

Совети за здраво срце

Движете се Запомнете – срцето е мускул. И за да биде во добра форма, слична на останатите мускули во телото, има потреба од редовни физички активности: пешачење, скијање, велосипедизам, пливање или друг вид спорт. Во фитнес салите има специјални симулатори за подобрување на срцевата активност: патека за трчање, велосипеди, степери. Внимавајте со вишокот килограми Тежина […]

Животни што спијат

И на животните им треба сон, за да се одморат и да имаат сила. Погледнете ги овие симпатични слики од животни што спијат.

Нестандардни чанти за весело расположение

Дали се уморивте од ист вид на чанти што секогаш ги купувате? Ако одговорот е Да, тогаш Ви предлагаме да ги погледнете овие нестандардни дизајни на чанти кои ќе Ве насмеат и ќе Ви го разубават секојдневието.

Чевли кои ќе ги обожавате ова лето

Омилените стилски чевли се враќаат во мода оваа сезона! Конечно можете да купувате црни чевли и никој нема да Ве критикува дека тие се премногу едноставни и здодевни. Во последните неколку години модните критичари ја отфрлaат црната облека, сметајќи декa таа е здодевна за летните горештини. Поради тоа стилистите препорачуваа носење на светли нијанси на […]