Еве како би можело да изгледа бебето на принцот Хари и Меган Маркл, според научниците

Ја сакаме оваа двојка и сме среќни за нив! Тие сега имаат бебе по име Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор. Многу од нас би можеле да бидат љубопитни за тоа како ќе изгледа во иднина. Дали ќе личи повеќе на принцот Хари или повеќе на Меган? Научниците се нестрпливи и сакаат да прават идни предвидувања.

9 знаци и симптоми како да ја препознаете анксиозноста

Сите луѓе, во одреден степен од својот живот, искусиле или ќе искусат анксиозност. Но, кај некои таа остава подлабоки траги. Во прилог прочитајте како да препознаете дали вие или блиска личност страда од ова нарушување.

Сакате да кампувате? Овие 38 трикови ќе ви ги олеснат секојдневните проблеми кои ги задава дивината

Кампувањето во природата е секогаш забавен начин да се опуштите и да се поврзете со пријателите и семејството, а во исто време да уживате во убавините околу вас. Но, сепак и убавата природа може да ни предизвика проблеми кои прилично не иритираат. Во видеото ќе откриете повеќе начини како да се справите со предизвиците на дивината.

23 генијални идеи со кои вашата градина ќе заблеска во вистинско светло

Веќе започна сезоната за уредување на градините и на сите ни се потребни корисни совети за оваа хоби да прерасне во ремек-дело. Погледнете ги овие едноставни трикови и фатете се за работа уште денес.

5 „мрзеливи“ вежби за затегнати нозе, кои славните ѕвезди ги обожаваат

Секојдневно ги гледаме познатите личности со затегнати и згодни фигури и им завидуваме, но и се тешиме дека изгледаат така благодарение на личните тренери и скапите справи. Сепак некои едноставни вежби кои можете да ги направите кога имате слободно време може да ви помогнат да го добиете задникот од вашите соништа.

Која положба на спиење е правилната за вас, според видот на болка во грбот од која страдате

Околу 80% од светската популација, барем еднаш во својот живот ќе се соочи со болка во грбот. А еве како на најлесен начин да се ослободите од истата.

Кој каков е? Вистината за мажите наспроти жените претставена во кратко забавно видео

По надворешниот изглед, навиките во секојдневието е она по што најмногу се разликуваат мажите од жените. Во продолжение следува кратко забавно видео кое ја прикажува реалноста и вистината на смешен, но точен начин.

Кулинарска реконструкција: Портрет на Да Винчи изработен од италијанска храна

Вистинска магија се случува кога одеднаш ќе се спојат многу креативни светови, како што за ремек-дело се споиле светот на уметноста и кулинарството. 

Златокоса во машка верзија: Маж тврди дека жените му љубоморат поради раскошната коса

Маж, кој својата коса ја растел и негувал повеќе од 7 години, и покрај тоа што добивал негативни критики дека изгледа како „грда девојка“, сега тврди дека всушност жените се љубоморни на оваа негова уникатна карактеристика.

За градините бил потребен труд од 40 години и уште 7 факти за волшебниот Версајски дворец

Од раскошните градини до кралскиот ентериер, врска меѓу кинематографијата и модната индустрија, Версајскиот дворец е уникатна револуционерна градба која и денес го воодушевува светот.

Момче целиот живот се срамело од својот вдлабнат граден кош, а сега конечно направи операција

Момчето, сега веќе возрасен маж, по неверојатната трансформација ја доби и работата од соништата и стана рекламно лице за брендот Келвин Клајн.

Шминкерка црта надреални оптички илузии, а за секоја поединечно ѝ се потребни по 16 часа

Нејзините ремек-дела оставаат без зборови!

Срцезатоплувачка компилација која докажува зошто на секое дете му е потребен миленик

Милениците имаат огромно влијание врз семејната атмосфера, бидејќи се неверојатен извор на позитивна енергија, а со тоа и позитивно влијаат врз развојот на децата.

Жени споделуваат најглупави работи што ги слушнале од мажите за женското здрајве

Некој често бил отсутен од часовите по биологија во средно.

12 начини како да се ослободите од грините кои ги окупираат вашите душеци

Грините се доволно итри да се сокријат од дневната светлина, сместувајќи се во пукнатините од креветите, што значи дека овие штетници никако не смеете да ги потцените.

25 фотографии кои докажуваат зошто легендарната Грејс Џоунс е една во милион

Од Студио 54 до нејзините 71 години, кои ги наполни пред само неколку денови, да се потсетиме зошто Грејс Џоунс е една од најуникатните легенди што постојат!

10-те најпопуларните имиња за новороденчиња во светот, за 2019-та година

Една од најтешките задачи за новите родители е изборот на име за најновиот член во семејството.

Жена напиша упатство за новата девојка на бившиот партнер

Кој не би „посакал“ новиот партнер да дојде со долга листа на упатство, исто како да сте го купиле од продавница.

Богаташка стана бездомник, а заработените пари за сместување ги потроши на нешто сосема друго

Изабела не само што изгледа како принцеза, туку живее и таков живот.

28 едноставни, а брилијантни трикови кои ќе ви бидат многу корисни во летниот период

Летото е едно од најомилените годишни времиња, кое луѓето го обожаваат токму поради одморите, коктелите, забавите и слично. Но, самите високи температури често предизвикуваат и бројни непријатни ситуации.

7 работи кои соништата можат да ги откријат за вашето здравје

Вообичаено, повеќето не размислуваат многу за соништата кои ги имале во текот на ноќта. Но, еве зошто е важно да се потрудите да се потсетите што сте сонувале претходната ноќ.

Колку едно бебе: Фармер на Хаваите руши рекорди со неговите градинарски дела

И фармерите имаат свои сонови и цели, а овој фармер од Хаваите веќе своите ги претвори во една голема реалност.

Совршениот свршенички прстен, според твојот хороскопски знак

Ѕвездите, како и дијамантите се вечни! Во продолжение пронајдете го вашиот хороскопски знак и откријте кој свршенички прстен е совршениот за вас!

ТЕСТ: Откријте колку добро ги разликувате професионалните од аматерските естетски методи

Денес има многу начини и алатки за разубавување што повеќе не знаеме на кои треба да им веруваме, а на кои не. Голем број на девојки и жени одлучуваат чинот на зголемување на усните да го земат во свои раце и тука ја прават првата грешка. Сепак најдобро е резултатите да се видат со свои очи, затоа решете го тестот и дознајте што следи по професионално вбризгување на филери и користење на разни алатки за зголемување на усни во домашни услови.

Австралиски лекар ги руши 6-те најчести митови за настинките и грипот и ја открива вистината

На 50.000 луѓе само во Австралија, оваа година им бил дијагностициран грип. Па во ситуации кога сите околу вас киваат и кашлаат, поучно е да знаете кои превентиви се факти, а кои измислица.

Женска моќ: Спајс Грлс некогаш и сега

Се вратија Спајс Грлс!

19 филмови кои со причина добиле Оскар за најдобра костимографија

Во 21-от век, само 19 филмови успеале да ја добијат престижната награда т.е Оскар за најдобра костимографија.

6 едноставни вежби за стомак, кои ќе им бидат од голема помош на новите мајки по породувањето

Ако сакате да имате рамен стомак и да си ја вратите назад старата форма, како пред породувањето, не правете стомачни. Иако некои ги препорачуваат, тие само можат да ја прошират линијата на телото.

12 стари фотографии покажуваат како да ги носиме марамите кои повторно станаа моден хит

Од ретро гламурот на Мерилин Монро, до хипи стилот на Џејн Биркин, 1960-те се вистинска модна инспирација која одлично ќе послужи за летниот период и ќе ни покажат 12 начини како да носиме марама.

10 лесни совети како да изгледате прекрасно без шминка, од супермоделот Емили Дидонато

Една од најбараните манекени за ревиите на високата мода, Емили Дидонато не е никаков странец кога станува збор насловните страни на Вог, а дури се има фотографирано и без шминка. Сега таа ги споделува нејзините совети.