Секој сака мазно и подмладено лице без сериозни операции, а лифтингот со мезоконци е совршеното решение, кое станува се попопуларно кај нас

Сите сакаме да го вратиме младешкиот изглед и да заблескаме во посебна прилика од животот. Сепак не сакаме да губиме реме и пари на долги и компицирани процедури, кои чинат цело богатство. Иако звучи невозможно да се избегнат сите овие работи, имаме добри вести за вас. Постои брз, интензивен и импресивен третман со кој ќе предизвикате воздишки во просторијата и ќе се будите свежи и задоволни со својот изглед.

Ред домат, ред тиквички, ред модар патлиџан, а одозгора кашкавал кој се топи во уста- Хит рецепт за ова лето!

Во летниот период, скоро сите сакаат некој лесен ручек, но сепак истовремено хранлив, а тоа е сосема нормално, земајќи ги во предвид високите температури надвор.

3 супени лажици од оваа домашна состојка и петите ќе ви станат бебешко меки- без да користите пемза или турпија. А еве уште неколку трикови за разубавување

Оваа домашна состојка сигурно во овој момент се наоѓа на полиците во вашата кујна. Таа е една од најкористените, а денес ви откриваме нови идеи како да ја употребите во третманите за домашна нега.

7 работи кои жените не треба да ги прават во ниту еден случај, за време на менструалниот циклус

За време на менструацијата, постојат одредени работи кои едноставно жените не треба воопшто да ги прават, бидејќи тогаш се наоѓаат во најчувствиелните денови од месецот.

„Како не сме го знаеле порано, немаше да пиеме лекарства“: Испитан и докажан домашен рецепт за намалување на висок крвен притисок

Овој едноставен домашен лек помага многу брзо и за краток временски период го го ставилизира и враќа во нормала крвниот притисок.

Доаѓањето на невестата во новиот дом, за некои членови од семејството е вистински предизвик: Еве што направила оваа итра снаа по тој повод

Стапувањето во брак и доаѓањето на снаата во домот на сопругот, за одредени членови на семејството може да биде вистински предизвик, а за други пак, вистинска радост.

Зошто илјадници жени се откажуваат од чевлите со висока потпетица и сè повеќе ги претпочитаат патиките

Во средновековна Азија постоела „слатка“ традиција при која стапалата на девојките биле завиткувани во претесни фластери за да се спречи нивниот раст.

25 идеи за идеални фризури, како да останете разладени во топлите летни денови, а притоа да изгледате модерно

Сега кога официјално е започнат летниот период, потребно е секој да ги знае сите можни начини како да остане разладен при високите температури.

Маж споделува емотивен брачен совет, кој би сакал да го знаеше порано, пред неговата сопруга да се разведе од него

Бракот може да биде навистина тешка работа, а обврска е и на двајцата партнери подеднакво да вложуваат труд во истиот.

20 луѓе кои подобро од Гугл ќе ви го кажат вистинскиот рецепт за слабеење

Процесот на слабеење и сета тоа исцрпувачко патување низ кое поминува личноста додека да стаса со својата цел, е навистина тешко, особено на самиот почеток. Потребен е голем труд старите лоши навики да се заменат со нови и добри.

Од каде и од кога потекнува, кој е најскапиот, а кој омилениот? Дознајте сѐ што не сте знаеле за сладоледот

За некого претставува дочекување на летото, за некого е комплетно уживање и задоволство, за некого будење на сите сетила… некои тоа го сакаат само за себе, а некои го сакаат во пар. Некои тоа го сакаат без обврски, а некои го сакаат секој ден… Но, едно е важно: едноставно не постои некој кој тоа нешто не го сака: неговото височество – сладоледот. Особено сега кога летната сезона е веќе во полн ек, многумина од нас ќе се препознаат во фактот дека сладоледот се чини неопходен за да опстоиме.

Ќерката се посомневала дека нешто чудно се случува со нејзиниот татко, кој бил во дом за стари лица, па поставила камера. Не била подготвена за она што следувало

Една жена забележала дека нешто чудно се случува со нејзиниот татко, кој бил сместен во дом за стари лица, па за да се ослободи од сомнежите, одлучила во собата во која престојувал да постави камера на сокриено место.

Краткорочна диета со брз резултат- Едноставно треба да издржите 1 ден на ова мени

Природниот начин е најдобар за процесот на слабеење, а со оваа диета, тој може воедно да биде и најбрзиот. Прочитајте во продолжение за што станува збор.

„Кога немам време за готвење, ги маринирам модрите домати и тие за 15 минути се готови- Превкусни и лесно пикантни“

Маринираните модри домати се едноставно совршената комбинација во секое време, за секоја пригода. Лесни за приготвување, а притоа превкусни, слатко-кисели и лесно пикантни.

Во брак е 10 години: „Го изневерувам сопругот со помлад маж и не се чувствувам виновна“

Скоро цела една деценија е во брак со сопруг, кој таа не го забележува и така започнала да има љубовна афера со 19-годишно момче. И покрај тоа, жената не чувствува вина, а сега ги открива и нејзините причини.

Која жена е највозрасна? Овој едноставен тест открива многу за вашиот карактер

Која жена е највозрасна од сите дадени, на фотографијата? Изберете еден од понудените одговори и во продолжение прочитајте што тоа открива за вашиот карактер.

Егзотична астрологија која ги открива вашите тајни! Дознајте каква жена сте, според индискиот хороскоп

На санскритски, односно јазикот на хиндуизмот и будизмот, иднискиот хороскоп се нарекува „Џјотиш“. Во истиот, хороскопските знаци се делат на месечеви домови, на кои соодветствуваат цели 27 ѕвезди.

29 корисни трикови, кои ќе ви помогнат да ги решите здодевните и чести летни проблеми

Погледнете го брилијантното видео во продолжение кое ќе ви открие бројни корисни трикови, кои дефинитвно ќе ве спасат од непријатните ситуации кои се честа појава во летниот период.

Магнезиумов коктел: По 7 дена од неговото консумирање, вашето тело ќе почувствува извонредни резултати

Магнезиумот се смета за еден од најважните и најкорисните микроелементи за нашето тело. Статистиките покажуваат дека половина и повеќе од населението во Европа страда од недостаток од токму овој елемент.

Нова таблица за идеалната тежина ги израдува сите дами! Откријте колкава треба да биде вашата

Модната и индустријата за убавина одамна ги користи веќе утврдените параметри за тоа што претставува совршеното тело. Сè што не спаѓа во таа рамка, автоматски се смета за прекумерена тежина и од тука произлегува причината за строгите диети и екстремните ограничувања во исхраната.

12 славни дами кои за првпат станале мајки по 40-тата година

И покрај препораките на лекарите ширум светот, дека е најдобро е жените да го родат првото дете до 30-та година, сепак оваа граница во последните години постајно се поместува нагоре.

„Достапен е во секоја продавница, благодарение на него косата ми е густа, ноктите ми се здрави, а стрии воопшто немам. И вие ќе го засакате овој производ“

Најверојатно и вие самите сте ја забележале зголемената популарност на кокосовото масло во последните неколку години. И навистина, тешко е да се најде производ со толку широк спектар на примена и придобивки. Во продолжение ви ги откриваме 33-те причини зошто треба да го сакате кокосовото масло. 

Анорексична девојка се претвори во вистинска убавица, благодарение на една работа која им е омилена на сите жени

Во трката за совршеното тело, важно е да не се преминува границата, бидејќи желбата лесно може да прерасне во навика, а навиката во болест.

Доколку видите ваков инсект во вашиот дом, не го убивајте во ниту еден случај, а еве и зошто

Инсектот се карактеризира со жолтеникаво-сива боја, а истиот потекнува од семејството на стоногалките.

Девојка низ урнебесни фотографии ја демнострира вистинската реалност наспроти „совршенството“ што го гледаме на социјалните мрежи

Статистиките покажуваат дека скоро 1 милијарда луѓе ја користат социјалната мрежа Инстаграм, а само 60 милиони од нив секојдневно поставуваат фотографии на истата.

1 чаша од оваа состојка пред спиење и цревата ќе работат како часовник, а килограмите ќе се намалуваат со брзина на светлината

Поради својот уникатен и неповторлив состав, оваа состојка која е дел од сечија кујна, заслужува посебно внимание поради нејзините чудесни својства кои имаат извонредно дејство за целото тело.

Доколку забележите вакво нешто на вашите нокти, тогаш еден од вашите најважни органи е во опасност

Лекарите и научниците се едногласни: Телото на еден или на друг начин, секогаш ни сигнализира кога нешто лошо се случува со нашиот организам.

„Мојот сопруг на потешкиот начин научи зошто жените изневеруваат“

Марина е блогерка која од време на време пишува на сајтот  YourTango. Овој пат, напиша текст посветен на нејзиниот брак, поточно на причините поради кои го изневери својот сопруг.

15 идеи за модерни фризури кои се одлично решение доколку имате тенка коса

Негата за коса е доволно сложена, а дополнително може да претставува проблем доколку станува збор за тенка коса.

Златната вежба за грбот и ‘рбетниот столб, која ќе ве направи да се чувствувате како нови

„100“ е една од најпопуларните вежби од областа на пилатесот. При нејзино практикување се активираат сите мускули на телото, а најмногу започнуваат да работат мускулите во стомачната празнина.