Овој човек побара да биде однесен во болница поради лукава шега на неговата свршеница

Мекензи Лин, од САД, објави смешно ТикТок, покажувајќи ги напорите кои ги вложила за да и успее шегата.

Им кажуваше на своите следбеници дека го убедува својот свршеник дека е Божиќ чисто да го „сопне“, таа им ја покажа на гледачите  нејзината празнично украсена куќа.

„Ја украсувам целата куќа“, вели таа, додека покажуваше елка, тематски украси, чорапи над огништето, па дури и венец на вратата.

Носејќи ги работите чекор, таа исто така го смени датумот на екранот на мобилниот телефон да покажува 25 Декември.

Како што се очекуваше, неговата реакција е во крајна конфузија. Гледајќи го како се обидува да склопи што се случува, и како може да заборави дека е Божиќ, Лин му рече: „Се грижам за тебе“.

За добра мерка, нејзиниот свршеник го вади неговиот телефон за да го провери датумот. Откако виде што само можеме да претпоставиме дека е датумот 25 декември, неговото лице менува боја.

Пријател  цимер, кој исто така бил во шега, подоцна се шетал носејќи голем број кутии за дарување.

Нејзиниот вереник го прашува каде оди, на што пријателот му одговара: „Божиќ е, каде мислиш дека ќе одам.“

@kenzielynnsmithHe asked me to take him to the hospital😩 #fyp #foryou @jakemaldonado @conejones

♬ original sound – Mackenzie Lynn

Во натписот на своето видео, Лин напиша дека нејзиниот свршеник подоцна ја замолил да го однесе во болница затоа што бил толку збунет.

Видеото веќе има добиено повеќе од два милиони лајка и 19 000 коментари.

„Неговата душа го напушти неговото тело откако го погледна неговиот телефон“, рече едно лице. Друг напиша: „Изгледаше толку збунет, помогни му на овој сирот човек“.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *