Ова се 25-те најубави плажи во светот за 2019-та година

Наградите за 25-те најдобри и најубави плажи за оваа година веќе се доделени. Во продолжение погледнете за кои станува збор и започнете со планирање на вашиот следен одмор.

1. Баја де Сончо, Бразил

2. Верадеро, Куба

3. Игл, Аруба

4. Ла Конча, Шпанија

5. Грејс Беј, Туркс и Каикос

6. Клиервотер, Флорида, САД

7. Шпјаџа ди Конили, Италија

8. Севн Мајл, Кајманските Острови

9. Плаја Норте, Мексико

10. Севн Мејл, Јамајка

11. Фалезија, Португалија

12. Плауа де Сес Илетес, Шпанија

13. Канапали, Хаваи

14. Праинас до Понтал до Аталиа, Бразил

15. Раданагар, Индија

16. Плауа Мануел Антонио, Костарика

17. Менли Бич, Австралија

18. Келингкинг, Индонезија

19. Бурнмаут, Англија

20. Балос Лагуна, Грција

21. Фиг Три Беј, Кипар

22. Сурферс Парадајз, Австралија

23. Ансе Лацио, Сејшели

24. Елафониси, Грција

25. Санта Моника, Капа Верде

 

 

 

 

 

 

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *