Отечени образи: 10-те најчести причини и кои се 4-те најдобри домашни третмани

Отечените образи може да го направат лицето видно подуено или заоблено. Отокот може да се развие без болка, или со симптоми како омекната кожа, чешање или пецкање. Може да добиете чувство  да имате оток на устата т.е во внатрешноста на образот.
Сподели на Facebook
пати видено

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *