Процесот на детоксикација е од голема важност за вашето здравје и тело. Овој процес ги отстранува вишокот отпадоци и токсини од телото, кои во спротивно би можеле да доведат до појава на болести.

Денес ви откривме како наједноставно може да направите ефикасна и брза детоксикација на вашето тело, со подготовка на еден совршен наптиок.

Овој напиток не само што ќе ви помогне да се ослободите од токсичните материи, туку е особено важен за горење на наталожените масни наслаги и за заштита на телото од срцеви заболувања. Еве како да го подготвите истиот:

Потребни состојки

  • ½ лимон
  • 1 краставица
  • 1 кафена лажица рендан ѓумбир
  • 1 корен магдоноз
  • 1/3 чаша вода

Начин на подготовка

Додадете ги сите состојки заедно во вашиот соковник или блендер и сомелете ги до добивање на соединета смеса. Добиениот напиток консумирајте го пред спиење, а резултатите ќе ги забележите за краток временски период.