Највкусниот фил за торти, слатки и секаков вид на десерти – Совршено безвременски вкус!

Ако обожавате да приготвувате торти, слатки и било какви десерти, денес ви го претставуваме совршениот рецепт за најдобриот и највкусен фил, со кој вашите десерти ќе бидат на сосема ново ниво! Еве како лесно може да го приготвите.

Највкусниот фил за торти, слатки и десерти

Ако обожавате да приготвувате торти, слатки и било какви десерти, денес ви го претставуваме совршениот рецепт за најдобриот и највкусен фил, со кој вашите десерти ќе бидат на сосема ново ниво! Еве како лесно може да го приготвите.
Оброк: Десерт
Кујна: Француска
Клучни зборови: торта, фил, фил за торти, слатки
Порции: 4

Состојки

  • 500 гр кисела павлака (20%)
  • 180 гр шеќер
  • Малку кора од лимон
  • 2 јајца
  • 3 супени лажици брашно
  • 250 гр путер на собна температура
  • 2 гр ванила

Начин на подготовка

  • Изматете ја киселата павлака, јајцата, изренданата кора од лимон, ванилата, брашното и шеќерот. Поставете ги на водена пареа и варете, додека смесата да се згусти, а потоа почекајте истата целосно да се излади.
  • Изматете го путерот и при неговото непрекинато мешање, истовремено додадете го изладениот фил.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Recipe Rating