Модните писти за пролеттните колекции за 2019-та година ни сервираа безброј идеи и милион инспирации за следното уредување на нашите нокти: Од француски маникир, до метален сјај.

Во продолжение погледнете 10+ идеи и закажете го вашиот следен термин за правење нокти:

1.  Родарте: Метален сјај

2. 3.1 Филип Лим: Сив тон и тон на пастелна лаванда

3. Брендон Максвел: Класична бледо розева нијанса

4. Кит: Детали инспирирани од грчката митологија

5. Кејт Спејд: Неутрални нокти украсени со суптилни светки

6. Монс: Супер суптилна графичка уметност

7. Оупенинг Серемони: Карирани нокти

8. Кусто Барселона: Неонско црвено

9. Кристијан Сириано: Апстрактни нокти со зебрест принт

10. Кит: Американски маникир

11. Тиби: Пастелен жолт лак кој изгледа како да се слева од ноктите

12. Ким Шуи: Хроматски нокти

13. Вероника Биард: Безвременски црвени нокти

14. Тадаши Шоџи: Нокти инспирирани од галаксијата

15. Оупенинг Серемони: Леопардски нокти

16. Кит: Целосно црни, освен еден нокт обоен во светло и украсен со лого

17. Адеам: Вештачки нокти прекриени со многу циркони, изглед за специјални пригоди

18. Д Блондс: Гламур инспириран од злобничките во Дизни филмовите

19. Темперлеј Лондон: Нокти во бојата на годината

20. Никопенда: Бронзени хроматски нокти

21. Наташа Зинко: Жолти нокти за отскокнување од топлата

22. Москино: Навидум ишарани нокти со фломастер

23. Џорџо Армани: Отмени зелено-смарагдни нокти

24. Фешн Ист: Графички црно-бел маникир