Таа безброј пати е прогласена за најубавата жена на светот. Дури иако одамна е над 50 години, италијанската актерка Моника Белучи сè уште продолжува да ги воодушевува сите со нејзината убавина.

Но, овие денови таа буквално го остави светот без зборови, откако лично самата, на социјалните мрежи, објави своја непреработена фотографија на која е без тронка шминка.

Обожавателите на славната ѕвезда останаа шокирани поради нејзиниот видно остарен изглед.

Како вам ви се допаѓа актерката во нејзиното природно издание?