Лош сон и несоница, кршлива коса и нокти, раните и инфекциите ви се чини дека им е потребна цела вечност да заздрават? За сите тие здравствени непријатности одговорни се надбубрежните жлезди.

За нив важи правилото дека големината нема важност, односно иако се мали, тие се многу важни. Нарушувањето во нивната функција започнува веднаш да влијае врз целиот организам. Притисокот започнува да се крева, а имунитетот да опаѓа.

За среќа, постои еден природен и домашен начин како можеме да ја обновиме функцијата на надбубрежните жлезди, благодарение на овој лек одобрен од бројни генерации, а во продолжение прочитајте како да го приготвите уште денес:

Моќна домашна смеса за здрав сон, зајакнат имунитет и идеална тежина

Потребни состојки

  • 200 гр ореви
  • 100 гр сушени листови од магдонос
  • 200 гр мед
  • 100 гр свеж изрендан ѓумбир
  • 200 гр суво грозје

Начин на подготовка

Потребно е сите состојки заедно да ги сомелете во блендер. Добиената смеса се консумира 2-3 неделно, по 2 кафени лажици на празен стомак, за најдобар ефект.

За промените да ги забележите нема да биде потребно многу време, а по неколку употреби ќе забележите позитивна промена во квалитетот на вашиот сон, ќе започнете да се будите добро расположени, апетитот ќе ви се регулира и вишокот килограми ќе исчезнат, а самите вие ќе имате многу енергија!