Дамите отсекогаш покажуваат поголема загриженост за нивното лице и секогаш бараат да го пронајдат најдоброто решение да се изборат против знаците на стареење.

Повеќето купечки креми ја губат нивната ефикасно за кратко време, но денес ви откриваме рецепт за моќна домашна смеса со која ефикасно ќе успеете да се ослободите од темните дамки и кругови околу очите и притоа ќе ви помогне да ја забавите појавата на знаците на стареење.

Моќна домашна смеса за отстранување на темни дамки и кругови околу очите

Потребни состојки

  • Мед
  • Лимон
  • Кафена шолја вода
  • Сода бикарбона
  • Јаболков оцет

Начин на подготовка и употреба

Во кафената шолја вода, исцедете го лимонот и додадете ги сите останати состојки. Добро измешајте ги сите состојки заедно до добивање на соединета смеса со кремаста или текстура на паста.

Во тој момент, потребно е да го измиете лицето со топла вода, со цел порите да се отворат и маската да биде подобро апсорбирана од кожата. Нанесете ја смесата врз вашата кожа и оставете ја да дејствува во текот на ноќта. Следното утро, исчистете го лицето со многу студена вода.

Повторувајте го третманот секоја вечер, пред спиење, во период од 1 месец.