Модна дизајнерка тврди дека таа е „најдобриот шеф на светот“ затоа што купува дизајнерски чанти за персоналот, летови од прва класа и луксузни спа денови – па како се споредува вашиот шеф?

Австралиска модна дизајнерка вели дека таа е најдобрата работодавачка во Австралија – затоа што го разгалува својот персонал со дизајнерска облека, фенси вечери и авионски билети од прва класа.

Аби Кеир (42) е сопственичка и дизајнерка на брендот Abyss by Abby, родена во Австралија – таа е позната по колекцијата на рачни торби од 500.000 долари и по облекувањето холивудски кралски семејство како Клои Кардашијан. Таа за Дејли Меил Австралија изјави дека ги цени жените кои работат со неа и сака да ги изненадува ​​со скапи подароци за да се чувствуваат ценети.

Abby Kheir, 42, is the owner and designer of Australian-born brand Abyss by Abby - she says she is the best boss in the world

She shows her appreciation by sending her staff on spa days, taking them out for lavish dinners and by buying them designer bags or shoes

She has even given away international flights, and designer outfits'I gave my personal assistant a big birthday dinner in Los Angeles while on a work trip. After she told me no one has ever celebrated her birthday in her family I wanted her to feel special,' she revealed.

Модната икона рече дека сака да ги гледа своите луѓе среќни затоа што тоа го прави работењето позабавно.

„Кога луѓето се среќни, тие се покреативни, пофокусирани, повеќе ориентирани кон потрошувачите, поиновативни“, рече таа.

Таа неодамна се најде на насловните страници откако откри дека има фрлено око на „Хермес“ чанта од 500 000 долари од која постојт само два приерока.

Дизајнерката поседува вкупно 50 торби, вредни над 500.000 долари и вели дека новиот „Хермес“ што ќе ја удвои вредноста на нејзината колекција, а „вреден“ е затоа што ќе ја задржи својата цена.

Таа еднаш долета во Лондон за торба Хермес Биркин вредна 30 000 американски долари, бидејќи не можеше да ја најде правилната боја во Австралија.

Г-ѓа Кеир претвори мала продавница за облека што ја отвори како 21-годишник во мултимилионска империја.

'It’s really important to me that my staff are happy at work and feel valued, included and appreciated,' she told Daily Mail Australia

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *