Меланија Трамп е една од славните дами која едноставно е невозможно да биде незабележана, каде и да се појави и без разлика што и да облече. Но, овој пат, првата дама на САД, едноставно воодушеви со нејзиниот изглед.

За време на официјална вечера по повод прославувањето на новогодишните празници во Белата куќа, Меланија се појави во долг бел фустан со уникатен дизајн, во кој наликуваше на вистинска снежна кралица.

Таа веднаш го освои вниманието и погледите на сите присутни, а еве како изгледаше во чудесната креација: