Меланија Трамп е една од ретките жени на светот, која едноставно знае како секогаш, во било кое време и пригода, целосно да го привлече вниманието на сите присутни, каде и да отиде.

Токму пред 2 дена, првата дама на САД повторно го докажа тоа, при нејзината официјална посета на Лондон, каде го придружуваше сопругот Доналд Трамп.

Парот пристигна на дводневна посета по повод официјална средба на лидерите на НАТО.

За оваа пригода, Меланија избра да носи впечатлив црвен капут, со што ги остави сите без здив.

Погледнете ја во продолжение нејзината модна комбинација:

.