Секоја сезона и секој момент е погоден за слабеење. Токму за оваа цел, денес ви претставуваме домашен рецепт, исклучително лесен за приготвување, неверојатно моќен и кој ќе ви помогне брзо да ги согорите масните наслаги.

Овој сируп ефикасно ќе ги отстрани вишокот на течности и масти од вашето тело, а во комбинација со редовна физичка активност, брзо ќе ги добиете посакуваните резултати. Помага и за подобрување на функцијата на мозокот, меморијата, видот и слухот.

Неговата основна состојка е ренот, кој е богат со витамините Ц, Б1, Б2 и Б6, железо, калиум, магнезиум и фосфор. Ренот значително го подобрува метаболизамот, го намалува заморот и го стимулира растот на добрите бактериите при цревната флора.

Домашен сируп за брзо и ефикасно слабеење

Потребни состојки

  • 125 гр рен
  • 4 лимони
  • 3 супени лажици мед
  • 2 супени лажици цимет
  • Исечен корен од ѓумбир (2 цм)

Начин на подготовка и употреба

Измешајте ги прво ренот и ѓумбирот во блендер. Исцедете го сокот од лимонот и додадете го кон претходната смеса. Мешајте 2-3 минути, а потоа додадете ги и циметот и медот. Мешајте додека да добиете смеса со мазна конзистенција, а потоа добиениот сируп складирајте го во тегла.

Консумирајте по 1 супена лажица, 2 пати дневно пред вашиот оброк или пред да започнете со вежбање. По само 3 недели, ќе ги забележите посакуваните резултати и промени.