Кралицата Летиција е една од најомилените кралски личности на луѓето ширум светот, а особено е омилена во модната индустрија, поради нејзиниот префинте моден вкус.

Овој пат, прекрасната дама повторно им даде совршен повод на модните експерти и медумите да зборуваат за неа.

Таа, заедно со својот сопруг, кралот Фелипе, присуствуваа на концертот на 28-те награди на „Принцеза на Асторија“. По тој повод, шармантна кралица избра елегантна и необична комбинација од класични црни панталони комбинирани со чудесен горен дел, украсен со пердуви.

Погледнете го извонредното модно издание на убавата кралица: