Доколку и вие сте обожавале да ја гледате популарната хит-серија „Пријатели“, тогаш овој краток и забавен хороскопски тест е вистинскиот за вас!

Доколку сакате да бидете во тек со „хороскопските случувања“ погледнете ја мобилната апликацијаХороскоп на македонски јазик, која можете бесплатно да си ја инсталирате на вашиот мобилен телефон преку Google Play (кликнете овде).

236 епизоди, секоја по 22 минути ја раскажува приказната за шестимината пријатели, Рејчел Грин, Моника Гелер, Фиби Буфе, Џои Трибијани, Чендлер Бинг у Рос Гелер, кои живеат на Менхетан, во Њујорк.

Секој од ликовите има свој уникатен карактер, а во продолжение откријте кој од нив сте вие, според вашиот хороскопски знак:

1. Доколку сте Бик или Девица, тогаш вие сте Рејчеч- Млади, забавни и комуникативни

2. Доколку сте Рак или Стрелец, тогаш вие сте Чендлер- Забавни, саркастични и секогаш пријателски расположени

3. Доколку сте Овен или Јарец, тогаш вие сте Моника- Внимателни кон деталите и одговорни

4. Доколку сте Водолија или Лав, тогаш вие сте Фиби- Амбициозни, кои секогаш ја следат нивната интуиција

5. Доколку сте Близнаци или Скорпија, тогаш сте Џои- Атрактивни и верни пријатели

6. Доколку сте Вага или Риби, тогаш вие сте Рос- Остроумни, интелигентни и грижливи