Додека светот и самата монархија се потресени од неодамнешната одлука на Хари и Меган Маркл, со која се откажаа од нивните кралски должности, Кејт Мидлтон повторно успеа да заблеска и покрај скандалот.

Вчеравечер принцот Вилијам беше домаќин на неговиот прв самостоен приме, без присуство на кралицата, а токму на овој настан, вниманието на сите успеа да го освои војвотката Кејт, кој триумфираше во извонредна црвена комбинација.

Погледнете во продолжение како изгледаше таа: