Во текот на летото, дали може да си замислите нешто поосвежувачко од чаша коктел во рака, додека се сончате на плажа. Скоро сите сонуваат за таков момент, при кој ќе му се препуштат на својот омилен пијалок, без да размислуваат за работата.

Доколку сакате да бидете во тек со „хороскопските случувања“ погледнете ја мобилната апликацијаХороскоп на македонски јазик, која можете бесплатно да си ја инсталирате на вашиот мобилен телефон преку Google Play (кликнете овде).

Слатки, горчливи, со помека текстура, каков и да го обожавате, факт е дека коктелите се вистинско вкусно решение за разладување при високите летни температури.

Денес ви откриваме кој коктел ви прилега најмногу, според вашиот хороскопски знак:

1. Овен – Пина Колада

2. Бик – Кисела вотка (Vodka sour)

3. Близнаци – Маргарита

4. Рак – Тач Даун (Touch Down )

5. Лав – Космополитан

6. Девица – Московска мазга (Moscow mule)

7. Вага – Мохито

8. Шкорпија – С*кс на плажа (S*x on the beach)

9. Стрелец – Маи Таи

10. Јарец – Ипанема

11. Водолија – Куба Либре

12. Риби- Сино мартини