Голема чест е за секоја славна личност да биде на насловната страница на смисание, на пример, Vogue. Исто така, не е тајна дека совршената шминка и фотошоп се основни елементи на секоја насловна страна. Луѓето сѐ уште се расправаат околу тоа што е подобро – природна убавина или убавина со фотошоп. Иако се повеќе и повеќе списанија преферираат да користат минимално ретуширање, тоа сè уште постои во пракса. Во оваа статија, би сакале да споредиме како славните личности изледаат на насловните на популарните списанија и во реалниот живот.

1. Хајди Клум

2. Амбер Херд

3. Лејди Гага

4. Џесика Алба

5. Аманда Сејфрид

6. Кејт Бланчет

7. Ева Лонгорија

8. Скарлет Јохансон

9. Кара Делевин

10. Летиција Каста

11. Мајли Сајрус

12. Меган Фокс

13. Никол Кидман

14. Натали Портман

15. Кети Пери