Кариерата и стилот на овие славни дами се вистинска инспирација за многу луѓе ширум светот, кои постојано им се воодушевуваат на своите идоли. Денес ви претставуваме како славните дами изгледале пред да ги заработат своите милиони:

1. Викторија Бекам

2. Натали Портман

3. Кејт Бланшет

4. Никол Кидман

5. Сара Џесика Паркер

6. Анџелина Џоли

7. Наталија Водјанова

8. Џенифер Лопез

8. Кејт Винслет

9. Скарлет Јохансон

10. Блејк Лајвли

11. Кејт Мидлтон

12. Бијонсе

13. Алесандра Амбросио

14. Хајди Клум

15. Адријана Лима

16. Џулиен Мур

17. Хали Бери