Како изгледаа нашите омилени ТВ sвезди во нивните први, а како во нивните најнови улоги

Кога гледаме филмови или ТВ серии бично не обрнуваме внимание на тоа како се менува изгледот на различни актери со текот на годините. Но, времето остава трага на сите нас, а понекогаш може да не` претвори од грди пајчиња во лебеди,  или едноставно да наслика неколку брчки на нашите лица.

Подготвивме список на 15 актери кој покажува како тие изгледаа во нивните први, а како во нивните најнови улоги.

Харисон Форд: : Dead Heat on a Merry-Go-Round (1966)-Повикот на дивината (2020)

Анџелина Золи: Гледај да излезеш (1982) – Оние што ми посакуваат смрт (2021)

Николас Кејџ: Најдоброто време (1981) – Свиња (2021)

Никол Кидман: Буш Божиќ  (1983) – Девет совршени странци (2021)

Метју Меконахи: Нерешена мистерија (1992) – Господата (2019)

Џулија Робертс: Криминална приказна (1987) – Враќање дома (2018)

Џони Деп: Кошмар на улицата Елм (1984) – Минамата (2020)

Мерил Стрип: Најсмртоносната сезона (1977) -Остави ги да зборуваат (2020)

Рајан Рејнолдс: Петнаесет (1991) – Слободен дечко (2021)

Џенифер Анистон: Молој (1990) – Утринското шоу (2019)

Кристијан Бејл: Анастасија: Мистеријата на Ана (1986) – Форд против Ферари (2019)

Џулијан Мур: Работ на ноќта (1984) – Приказната на Лиси (2021)

Дејвид Швимер: Полициски одред (1982) – Интелигенција (2020)

Натали Портман: Леон (1994) – Луси на небото (2019)

Том Круз: Бескрајна Љубов (1981) – Топ ган Маверик (2021)

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *