Сите ние обожаваме да ги разгледуваме гламурозните фотографии од нашите омилени ѕвезди, но многу повозбудливо е кога ќе ја видиме и вистинската, непозната страна на славните личности.

Во продолжение следуваат 16 славни дами во нивното вистинско светло, фотографии низ кои е документиран нивниот пат кон славата и патот на преобразбата од нивното детство, па сè до денес:

1. Ема Вотсон

2. Анџелина Џоли

3. Ким Кардашијан

4. Кендал Џенер

5. Моника Белучи

6. Џулија Робертс

7. Џејн Фонда

8. Сузан Сарандон

9. Никол Кидман

10. Кара Делавињ

11. Скарлет Јохансон

12. Гал Гадот

13. Емилија Кларк

14. Џесика Честејн

15. Ен Хетавеј

16. Пенелопе Круз