Исто како што не ги забележуваме суптилните промени на себе со текот на годините, понекогаш забораваме дека славните луѓе порано изгледале сосема поинаку пред 5, 10, па дури и пред 15 години.

И секој временски период има свој уникатен стил: Каква облека беше порано модерна, каква фризура и шминка се сметаа за хит. Значи, навистина е освежувачко да се погледне назад низ времето и притоа сега да се насмееме колку необично изгледале славните ѕвезди тогаш, а всушност во тоа време нивниот стил ни бил омилен!

Во продолжение следуваат 15 популарни пејачки и нивната преобразба во текот на нивната кариера:

1. Бритни Спирс

2. Кристина Агилера

3. Мадона

4. Џенифер Лопез

5. Кејти Пери

6. Алиша Кис

7. Лана дел Реј

8. Лејди Гага

9. Тејлор Свифт

10. Ријана

11. Пинк

12. Мајли Сајрус

13. Мараја Кери

14. Кели Кларксон

15. Бијонсе