Кајли Миног е свршена!

Свршувачката на Кајли Миног и Пол Соломонс е потврдена од неговата „воодушевена“ маќеа, потврди MailOnline.

Hero: Kylie Minogue and Paul Solomons' engagement has been confirmed by his step-mother, after Billie Piper let slip the news (pictured in 2019)

Кајли (52), се забавува со шефот на GQ, Пол, (46), од 2018 година и во последните месеци не обрнуваше внимание на какви било шпекулации за венчавка.

Маќеата на Пол, Глорија, рече дека е „воодушевена“ и „возбудена“ што двојката планира да стапи во брак додека разговараше за MailOnline од семејната куќа во селото Ланбрадах во Јужен Велс, близу Каерфили.

 

 

Глорија рече дека ја запознала Кајли која многу ѝ  се допаднала. „Таа е многу пријатна, јас сум воодушевена што се верија.

„Многу е возбудливо. Но, извини, не можам повеќе да ти кажам затоа што ми рекоа да не го правам тоа. Јас го почитувам мојот син и ја почитувам Кајли премногу за да кажам повеќе ’.

Таа рече дека не знае каде или кога ќе се одржи венчавката.

Деверот на Пол, Ивор Џоунс, рече дека тој и сопругата  – сестра на Пол – се сретнале со „апсолутно шармантната“ Кајли.

Agreed! Kylie told how she and Paul got together after a mutual friend suggested they meet but it took her a while before she agreed to it

Кајли е родена во Мелбурн, домот на Пол е на далеку помалку сончево место, бидејќи неговата семејна куќа во поранешното рударско село Ланбрадах во Јужен Велс е свет далеку од затскриениот рај на Кајли во Австралија.

Додека Кајли расте како поп-икона, Пол, дипломиран графички дизајн на Универзитетот Нотингем Трент, е медиумски магнат и е наградуван креативен директор на британскиот магазин GQ и GQ од 2001 година.

Кајли раскажа како таа и Пол се запознале откако заеднички пријател им предложил да се сретнат, но и требало малку време пред таа да се согласи на тоа.

Таа рече: „Не бев заинтересирана да запознаам никого во тој момент, затоа постојано велев:„ Да, но не – еден ден “. Како и да е, на крајот се случи тој ден и да, се поврзавме, си се допаднавме.

Sweet! In October it was then reported by New Idea that the pair were planning to marry in Melbourne this year, depending on the outcome of the COVID-19 (the couple pictured in March last year)

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *