Јапонска тајна со која вашето лице ќе изгледа мазно и без брчки и по 50-тата година

Никој нема пронајдено еликсир за младост. Сепак, неодамна слушнавме за овој јапонски рецепт, кој се покажал како исклучително ефикасен дури и по само една недела користење. Затоа препорачуваме да ги испробате.

Состојки

  • 3 лажици ориз
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица млеко

Подготвувањето на оваа маска е многу едноставно и лесно. За да го подготвите, прво мора да го готвите оризот околу 2 минути. Потоа мора да го процедите и да ја чувате водата во која оризот е подготвен за понатамошна употреба.

Потоа во оризот треба да додадете една лажица топло млеко и една лажица мед. Измешајте ги сите состојки. Следното нешто што треба да направите е да ја ставите оваа маска на чиста кожа без влага.

Мора да ја оставите оваа маска додека не се исуши. Потоа треба да го миете лицето со водата во која се подготвувал оризот.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *