Гурманите полудеа по овој „хамбургер“ од палачинки што може да си го направите сами со вашиот омилен топинг

Гурманите ширум светот полудеа по „хамбургер“ од палачинки откако се појави на социјалните мрежи.

Се чини дека оброкот е направен со две меки дебели палачинки и исполнет со сецкани свежи јагоди, два слоја крем и путер во средина.

Иако „хамбургерот“ потекнува од Пандора, популарен ресторан во Јапонија, утринскиот оброк не би било тешко да се направи дома.

Оние што сакаат слатки можеби ќе сакаат да го заменат путерот со тенок слој Нутела.

Алтернативни додатоци може да вклучуваат банани со мед, крем,  малини или едноставно џем и путер од кикирики. Откако сликата беше споделена со илјадници на социјалните мрежи, гурманите реагираа и беа желни сами да го направат лесниот оброк.

„Тоа изгледа сензационално! Сега ги правам “, напиша едно лице.

„Дефинитивно ми требаат ова“, рече друг, третиот додаде: „Ова, но со сланина и јајца, но и слатката верзија не е лоша“.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *