Овој неверојатен освежувачки напиток моќно ќе го прочисти вашето тело и ќе ги согори наталожените масни наслаги колку што е најбрзо возможно. Еве како да ја приготвите чудесната ѓумбирова вода.

Ѓумбирова вода за ефикасно и трајно слабеење

Потребни состојки

  • Корен од ѓумбир, исечен на тенки парчиња
  • 1,5 л вода со лимон (може и обична)

Начин на подготовка и употреба

Оставете ја водата да зоврие, а потоа додадете го ѓумбирот, исечен на парчиња и оставете ја сместа да се вари на слаб оган 15 минути. Потоа, отстранете ја истата од оганот и оставете ја да се излади, а потоа прецедете ја.

Добиеното количество е доволно за 1 ден, притоа консумирајте го во текот на денот како замена за останатите течности. Целиот третман трае 1 месец.

Покрај тоа што ќе ви помогне ефикасно и брзо да ослабнете, ѓумбировата вода ќе го регулира вашиот холестерол, а истата има и моќни антиоксидантни, антибактериски и анканцерогени својства.