Секој знае дека медот еден од најздравите видови на храна во светот. Токму овој моќен напиток со мед придонесува за зајакнување на здравјето, но истовремено и за брзо и ефикасно слабеење.

Напиток се подготвува неверојатно лесно, а е извонреден на вкус. Воедно, благодарение на истиот ефикасно ќе успеете да ги симинете вишокот килограми и да го прочистите и ослободите организамот од масните наслаги кои се наталожиле во текот на денот.

Моќен напиток за брзо согорување на масни наслаги

Потребни состојки

  • 1 чаша вода
  • Половина кафена лажица цимет
  • 1 кафена лажица мед

Начин на подготовка и употреба

Сварете ја водата во тенџере и додадете го циметот, а потоа оставете ја добиената смеса да се излади на 1 час. На крај додадете го и медот и складирајте го напитокот во ладилникот.

Консумирајте чаша од чудесниот напиток 30 минути пред да отидете на спиење. Покрај тоа што напитокот ќе ги согори наталожените масни наслаги, истовремено ефикасно ќе го прочисти вашиот дигестивен систем и цревата, со што значително ќе го подобри метаболизамот.