Генијален трик за лупење лук во неколку секунди, стана Интернет хит, што дури ги воодушеви и славните ѕвезди!

Видеото трае вкупно 23 секунди и поради генијалноста на трикот, истото со брзина на светлината стана Интернет хит!

Кулинарскиот трик беше споделен на социјалната мрежа Твитер, од страна на корисничката @VPestilenZ

Во описот на видеото, жената напиша: „Како за некој што многу често приготвува Корејска храна, ова е најдобриот начин како да излупите лук.“

Илјадници луѓе веќе се воодушевија од видеото, а многумина од нив коментираа како тоа дефинитвно го менува целиот нивен процес на готвење.

А бидејќи лукот е доста застапена состојка и во нашата кујна, веруваме дека од огромна помош ќе ви биде следниот генијален трик:

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *