Фотографија што ја отсликува реалноста: Медицинска сестра покажува како пандемијата ја промени

Медицинска сестра, Кетрин Ајви од Америка, работи на одделот за интензивна нега за време на пандемија предизвикана од коронавирусот. Таа ја спореди својата фотографија на Твитер непосредно пред почетокот на вирусот со моменталната слика, наречена „пред и потоа“.

„Ја сакам мојата работа, го сакам она што го работам. Јас навистина не очекував да ја започнам својата кариера среде една крајно исполитизирана пандемија, но животот, како пандемијата, е брз и непредвидлив. Во овој момент не би работела ништо друго освен моја работа. Чест ми е што се грижам за пациентите и благодарна сум на оваа можност.“ – напиша Кејт во описот на фотографиите.

Еве како таа изгледала пред пандемијата:

А еве како изгледа сега:

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *