Еве што значи да се има постар брат во животот: 7-годишното момче се жртвувало за да си ја спаси сестричката од пожарот

Храброtо, 7-годишно момче од Тенеси, САД изврши неверојатен херојски чин качувајќи се низ прозорецот на неговата куќа што гореше за да ја спаси својата помала сестра.
Сподели на Facebook
пати видено

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *