Сезоната на коктели можеби веќе замина со летото, но пак, во кафулињата сè уште во секое време може секогаш да го нарачете вашиот омилен пијалок. Доколку не сте откриле досега кој е најдобриот за вас, тогаш ви предлагаме изборот да му го препуштите на вашиот хороскопски знак.

1. Овен – Маргарита

2. Бик – Френч 75

Хороскоп на македонски јазик

ИНСТАЛИРАЈ

3. Близнаци – Галаксија

4. Рак – Сангрија

5. Лав – Еспресо Мартини

6. Девица – Сечена вотка со лимон

7. Вага – Мимоза

8. Скорпија – Менхетан

9. Стрелец – Негрони

10. Јарец – Мартини

11. Водолија – Палома

12. Риби – Пенеста самовила