Во 2021-та година, можеме да очекуваме многу нови среќни денови, велат астролозите кои изјавуваат дека одредени денови во 2021 година ќе ни донесат најголема среќа, а сето тоа оваа година ќе се должи на мистичните Венера и Меркур, како и на нивното соединување.

Венера е планета на љубовта и изобилството, а во 2021 година може да ни донесе многу радост, убави моменти, вистинска љубов и сензуални задоволства. Од друга страна, Јупитер ја отвора вратата за среќа, аспирации и нови можности, што ни ја дава можност за развој и напредок на секое поле.

Хороскоп на македонски јазик

ИНСТАЛИРАЈ

Според тоа, астролозите ни откриваат кој ден од новата година ќе биде најсреќниот ден за секој од хороскопските знаци, ден во кој истите ќе може конечно да ги исполнат нивните долго посакувани желби, да доживеат голем успех во кариерата или пак, конечно да почувствуваат среќа на љубовното поле!

 1. Овен: 26 март 2021
 2. Бик: 17 јануари 2021
 3. Близнаци: 31 мај 2021
 4. Рак: 23 јуни 2021
 5. Лав: 13 јули 2021
 6. Девица: 12 јули 2021
 7. Вага: 6 септември 2021
 8. Скорпија: 17 ноември 2021
 9. Стрелец: 21 мај 2021
 10. Јарец: 23 август 2021
 11. Водолија: 11 февруари 2021
 12. Риби: 21 јуни 2021