Едноставни вежби за ефикасно намалување на целулитот

Целулитот претставува промена на сврзното и поткожното масно ткиво и е составен е од масти, токсини и вода. Видлив е со голо око или со стискање на дел од кожата, при што повеќето жени често им предизвикува главоболка. Еве како со едноставни и кратки вежби да му кажете збогум на целулитот!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *