Едноставен, природен рецепт за лекување на дијабетес

Многу луѓе страдаат од дијабетес, но малкумина прават нешто друго освен она што го препишал лекарот! Во глобала за дијабетесот нема лек, но овој природен рецепт скоро да ги намалува сите негативни последици од дијабетесот. Смесата се применува 4 недели. Ова е рецептот:

Земете 3 свежи лисја од смоква, измијте ги и исечете ги ситно. Пред тоа треба да зовриете еден литар вода и да ги ставите листовите да се варат 15 минути на тивок оган. Потоа исклучете ја ринглата и оставете ги листовите да отстојат околу 2 часа. Потоа процедете.

Добиениот пијалок е дозата за 1 ден. Треба да се пие еднакво, најдобро во 3 дела во текот на денот. Добро е тоа да се случи пред јадење. Сето ова трае 4 недели. Ако сакате да го повторите третманот, одморете уште 4 недели и повторно применете го рецептот.

Важен услов е да пиете многу вода за време на третманот колку што ви сака срцето. Така се зголемува метаболизмот и тоа помага за разградување на шеќерот во крвта.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *