Домашна обновувачка кератинска маска: „Со неа ја обновив мојата оштетена коса, за време на карантинот!“

Дали знаете дека желатинот не е само моќна состојка во кујната, туку и чудесно може да влијае врз нашата коса? Желатинот е богат со кератин, кој ја обновува и зајакнува косата, притоа правејќи ја значително поздрава и поблескава. Оваа состојка ќе ви помогне да ја обновите вашата коса дури и ако е повеќе оштетена.
Сподели на Facebook
пати видено

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *