Рецептот за губење на тежината од само три состојки предизвика светско лудило, особено затоа што се повеќе и повеќе луѓе кои го пробале сведочат за неговата ефикасност. Подгответе, пијте три пати на ден и уверете се.

Состојки: зелен чај, цимет и ловоров лист.

Подготовка: 800 мл вода треба да зоврие, додадете едно стапче цимет, 3 ловорови листови и една супена лажица зелен чај. Оставете да остстои 15 минути, а потоа исцедете.

Примена: Кога станува збор за метаболизмот, важно е да се знае дека најдобро време за забрзување е рано наутро, веднаш по будењето.

Пијте ја првата чаша на празен стомак. Втората чаша можете да ја испиете по појадокот, а третата вечер непосредно пред спиење.

Со три чаши од овој чај на ден, значително ќе ја намалите тежината, особено во критичните точки како стомакот, колковите и задникот, а првите резултати се видливи по седум дена. Оние што го пробале овој чај велат дека по првата недела се губат во просек по 8 сантиметри во половината.

Внимание: Не се препорачува за бремени жени и доилки.