Девојка создава неверојатни скулптури од својата коса

На сите ни е позната ситуацијата кога ќе си легнеме со мокра коса и ќе се разбудиме со необична „современа уметност“. И покрај тоа што изгледа интересно ние правиме сѐ за да се ослободиме од „новата фризура“ пред да излеземе во јавност.

Уметница од Брегот на Слоновата Коска и моден дизајнер Летиција Ky го прави сосема спротивното. Таа ја носи уметноста на косата на сосема ново ниво. Оваа 22-годишна активистка преку нејзините фризури исто така шири и пораки за самољубие, толеранција, еднаквост и отвореност.

Погледнете ги нејзините најнови креации:

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *