Девојче од Шпанија со Даунов синдром докажува дека секој сон е возможен ако сте навистина талентирани

Обично велат ако имате вистински сон, тој ќе се оствари без оглед на сè, а токму шпанската манекенка Маријан Авила го докажува тоа. Ова мало девојче со Даунов синдром го изгради својот пат кон кариерата како модел и покрај фактот дека повеќето луѓе со ваква дијагноза се соочуваат со огромни проблеми при барање на работа.
Сподели на Facebook
пати видено

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *