Со само 4 состојки, во временски период од 30 дена, вашето дебело црево ќе биде целосно прочистено од наталожените токсини во истото и повторно ќе започне да функционира нормално.

Домашна смеса за прочистувње на дебелото црево

Потребни состојки

  • 1 супена лажица чиа семе
  • 1 супена лажица ленено семе
  • 1 супена лажица мед
  • 1 јаболко
  • 1 кафена шолја вода

Начин на подготовка

Излупете го јаболкото и изрендајте го. Кон истото додадете ги преостанатите состојки, а чиа семето додадете го на крајот. Откако смесата ќе ја измешате и со водата, таа ќе биде спремна за консумирање, а притоа ќе забележите дека чиа семињата го зголемиле нивниот обем.

Се препорачува оваа смеса да ја подготвувате секој ден, а воедно да ја консумирате секое утро, на празен стомак.