Познатиот стил “Sмokey eyes” – затемнети очни капаци

Во следниот видео тутиријал Хајли Вајт ни ги претставува познатите затемнети очи, со нанесување на црна сенка која постепено се развлекува кон внатрешноста на очните капаци. За дамите кои сеуште...

Џулија Робертс повторно најубава во светот

Џулија Робертс е избрана за најубава жена во светот, од страна на списанието People. Актерката е на чело на листата по петти пат. “Поминаа 26 години откако Џулија Робертс за...

Познатата маска за лице од краставица, која веднаш ја омекнува кожата

Едноставна и брза за подготовка, делува со неверојатни ефекти врз кожата на лицето. Ја потхранува, ја омекнува, ја освежува кожата и ги прекрива пределите со видливи пукнатини и брчки. Исто...

Сенка за очи во кафена боја – идеална за секоја прилика

Ви претставуваме една вообичаена боја, за која веруваме дека ќе се согласите дека е прва на листата во изборот на соодветна боја на сенка за очи. Неколку чекори како идеално...

5 чекори до идеален тен на кожата на лицето

Убавата кожа на лицето е идеална подлога за секоја шминка. Припадничките на понежниот пол се обидуваат да ја задржат природната убавина и мекост на лицето со помош на безброј скапи...

Како жените низ историјата ги отстранувале влакната од своето тело?!

Општо е прифатено дека припадничките од понежниот пол практикуваат да ги отстрануваат влакната од своето тело. Некои сметаат дека тоа се прави од хигиенски причини, некои од естетски. Но дали...

Небесно – сина боја на вашите очи! – Смел потег за драматичен изглед

Во овој видео туторијал ви претставуваме една необична комбинација на три бои, црна, зелена и  сина, кои истовремено даваат необичен спектакуларен изглед. Ви предлагаме да...

Неодоливо и романтично: Марама во вашата коса

За дамите кои имаат бујна фантазија и безброј идеи како да го дополнат својот изглед во пресрет на топлите, сончеви денови. Кога е во прашање изгледот на косата, секоја дама...

Се срамев од брчките на лицето, се додека една пријателка не ми ја даде оваа чудесна крема!

Брчките се вообичаена појава на лицето,  независно од што се предизвикани. Брчките на лицето можат да бидат предизвикани од самиот процес на стареење,  но исто така можат да бидат предизвикани и...

Ова масло може да ги отстрани сите дамки и лузни од кожата!

Денес ќе ви споделиме рецепт за едно масло, со што можете да ги отстраните сите дамки,стрии и лузни на кожата за само неколку дена. Верувајте, можете да забележите голема промена...

Оваа домашна маска ми го исчисти лицето од црнки

Црните точки на носот и брадата се можеби најголем проблем во изгледот на лицето на секоја дама. Постојат многу начини и методи со кои можете да се ослободите од нив,...

Изглед на празнично расположение

Во овој видео туторијал ви претставуваме еден поинаков начин како да ги истакнете линиите на лицето, притоа да ги изразите очните капаци со едноставно повлекување на една...

Ноктите престанаа да се кршат, здрави се и долги! 4 супени лажици и готово!

Скапите салони веќе имаат корист од едноставната желба на многу жени да имаат силни и долги нокти. Денес ќе ја споделам со Вас тајната за тоа како да ги пораснете...

Подгответе се за топлите вечерни излегувања!

Ви претставуваме уште еден видео туторијал како да направите впечатлив изглед на вашите очи, совршен за вечерно излегување. Без многу детали, потребно ви е само црно моливче за очи и смел,...

Моден погодок за секој знак во зодијакот

Во прилог на секој хороскопски знак ви претставуваме идеална комбинација која најдобро ќе го  претстави вашиот карактер и лични особини, кога се работи за свечени прилики. Овен Дамите во знакот...

Тренд во кој ќе се вљубите оваа пролет

Добро познатиот модел на маникир т.н. месечина или обратен француски маникир, оваа пролет се очекува да стане хит оваа пролет.  Овој тренд беше претставен уште пред 10 години во колекција...

Шармирајте ги сите со нежен и ненаметлив изглед на вашите очи!

Во новиот видео туторијал ви претставуваме еден едноставен изглед, со малку боја во нијанси приближни на бојата на вашата кожа. Во неформални прилики, дамите одбираат да ги избегнат очите, па...

Гуру – козметичарка открива како да го забавите процесот на стареење

Чизу Сееки (73) од Јапонија, работи како гуру – козметичарка и претставува нов вид на нега на кожата со користење на лосион за лице како маска. Таа препорачува лосионите да...

Изглед на пролетен сјај на вашите очи

Со нежни бои, дајте им на вашите очи изглед сјаен изглед. Идеален во мигови кога сакате да бидете ненаметливи, за на работа или дневни...

Изглед како за вашиот омилен рок концерт

Хајли Вајт, овојпат приготви еден туторијал за шминка, кој ќе ви помогне да изберете соодветни бои и нијанси за вашето излегување на омилениот рок...

Необичен маникир кој ќе ви се допадне

Во 90-те години се појави трендот на продупчен маникир. Се прави мала дупка на еден нокт и во неа се поставува синџир или светликави украси. Овој метод се прави на...

Направете сами драматичен изглед на очите со ефект на метален сјај

Хајли Вајт приготви еден туторијал за шминка кој ќе ви помогне да го добиете посакуваниот ефект на метален сјај на...

Цветен маникир, хит за оваа сезона!

Идеи за декроирање на вашите нокти во овој период од годината. Внесете цветови и пеперутки, нежни бои и свежина во вашиот игзлгед. Издвовме неколку предлози:...

3 состојки од кујната за поздрава коса

Дали некогаш сте се обиделе да употребите маска за коса со јајца? Дури и да не сте го направиле тоа,  докажано е дека маските за коса кои содржат  јајца влијаат...

Се намачкав со белки, залепив салфетки и почекав. На салфетките беа залепени црни точки и ситни влакна!

Веројатно сите жени ги мразат црните точки на кожата и бараат ефикасен начин да се ослободат од нив. Ако мозолчињата и акните  ви пречат еве еден лесен начин како да...

Зошто да трошите време и пари на маникир?!

Убави нокти кои изгледаат како да се дело на вешт специјалист. Ова се неколку техники кои можете да ги примените во домашни услови со малку труд. Селекција на  стилски и...

Стана ѕвезда на интернет откако кажа колку години има!

Ви се верува ли дека Ху Мин од Кина е 50-годишна пензионерка и има 25 годишна ќерка. Нејзиниот младешки изглед е одлика на нејзиниот начин на...