Како лесно да разликувате парфем, колонска и тоалетна вода

Кога стојат во парфимерија и  избираат мирис, повеќето луѓе обично не обрнуваат внимание на одреден вид парфем и само го купуваат она што им се...

10-те најлуксузни идеи за нокти, кои за миг ќе ве претворат во модна кралица

Следните 10 манкири се идеални за дамите кои претпочитаат нивните нокти секогаш да изгледаат отмено и префинето, но истовремено и неверојатно...

4-те фризури во нивните 20 раскошни варијанти, кои на модерен начин намалуваат неколку години од вашиот изглед

Секоја дама сака да изгледа свежо, младешки и привлечно, без разлика на која и да е возраст. Иако младоста е одраз на состојбата на нашиот внатрешен дух, надворешниот изглед исто...

20 фотографии кои докажуваат дека шминката навистина може чуда да направи!

Шминкерот Самр Хузами, од Либан, го освојува светот со неговото извонредно професионално искуство. Неговиот уметнички процес на шминкање наликува на хируршки третман, без алати, туку со четки, а резултат се...

3 митови за косата во кои треба да престанеме да веруваме

Веруваме дека сте слушнале многу факти за косата, но време е да заборавите на некои од нив, бидејќи се сосема...

Еве како изгледала Брижит Макрон, како млада, пред да стане „контроверзната“ сопруга на првиот човек на Франција

Која е 64-годишната професорка Брижит Макрон, сопруга на 39-годишниот претседател на Франција, Емануел...

Која славна дама била светска убавица во твојата година на раѓање

Во продолжение пронајдете ја вашата година на раѓање и откријте која славна дама била прогласена за светка убавина во тоа...

Јајце + млеко = свилена коса, јајце + банана= двојно погуста коса и уште 2 извонредни маски со чудесен ефект

Речиси секоја дама на било која возраст фантазира за волуменозна, густа и блескава коса. На некои им недостасува сјај, на други обем, додека трети знаат да се пожалат дека косата...

15 елегантни есенски предлози за маникир со кој ќе изгледате префинето и отмено, во било кое време

За денес ви подготвивме 15 идеи за нокти, кои се совршен избор за есенскиот период, а со кои секогаш ќе изгледате елегантно и префинето, воедно и...

Оваа боја на коса е вистински хит за оваа есен, а истата совршено ќе го освежи вашиот изглед

Повеќето жени во поладните денови одлучуваат да ја освежат со неколку топли нијанси или пак сосем нов тон, кој драстично ќе го зачини нивниот модерен...

20 идеи на фризури за дамите со средна должина на коса: Секогаш различна, секогаш модерна

Средната должина на коса веќе одамна се врати на модната сцена и повторно го освои срцето на дамите ширум светот, правејќи ги истите да изгледаат младешко, забавно, енергично и притоа...

Секоја жена треба да прочита: Таа има 39 години, брчки и вишок килограми и пренесува моќна порака за убавината

„Ми беа потребни 39 години, за да го разберам ова и сега сосема сум свесна дека треба да го споделам и со останатите дами“- вели...

Неколку итни чекори кои треба да ги преземете за да ја спасите кожата од предвремено стареење, кое го предизвикува летото

Летото заврши и најголем дел од нас го искористивме максимално. Без разлика дали е море, базен или едноставно релаксирање на викендичка сите го впивавме сонцето и уживавме во неговите зраци....

6 видови на купки за стапала и кои здравствени проблеми можат да ги решат истите

Не е неопходно да одите кај професионалец за да добиете спа третман кој ќе резултира со бројни здравствени придобивки, бидејќи домашните купки за стапала може да ви го дадат истиот,...

10-те најдобри фризури за дамите над 50 години, кои имаат тенка коса

Без разлика колку години има една дама, секогаш е пријатно да се слушне комплимент, а денес со развојот на козметичката индустрија, веќе годините се само бројка, а постојат многу начини...

40 златни совети за шминкање, кои жените ширум светот ги обожаваат

Ова извонредно видео ќе ви покаже како да заштедите пари, а притоа значитечно да ја подобрите вашата рутина за...

10 вежби против стареење кои Меган Маркл ги прави за време на нејзините третмани, а кои лесно може да ги направите дома

Омилениот козметичар на Меган Маркл, Никола Џос, создаде своја техника која помага да се постигне блескава и затегната...

Ритуалите за убавина на принцезата Дијана, благодарение на кои секогаш изгледаше совршено

На сите фотографии на кои можеме да ја видиме покојната принцеза Дијана, сите ќе се согласат дека таа секогаш изгледаше...

Бесплатен трик кој ја враќа виталноста и блескавоста на косата, притоа ги обновува оштетените делови

Сончевите зраци, солената морска вода, секојдневните третмани со фен и преса за коса, сето тоа влијае и придонесува во постепеното оштетување на...

5 работи кои треба да ги направите пред да наполните 40 години, според дерматолозите

Никогаш не е доцна да започнете да се грижите за вашата кожа, иако вистина е дека колку порано започнете, толку подобро за...

19 уникатни луѓе, чиј изглед привлекува како магнет

Вистинската убавина е далеку над која било рамка, ограничување или вообичаена стереотип. Постојат се повеќе и повеќе албино модели, модни  со витилиго и луѓе со други необични карактеристики кои ги...

Проблемите на девојките со кратка коса наспроти оние со долга коса: Дали ќе се пронајдете?

Без разлика дали имате кратка разиграна или долга бујна коса, секоја жена на овој свет, барем еднаш имала лош ден кога станува збор за...

Уникатна маска: Претворете ги тенките и кршливи влакна во бујна и блескава коса за 1 ноќ!

Бујната и густа коса отсекогаш била една од најдобриот моден додаток на дамите. За жал, не секоја жена е горда сопственичка на убава...

Мајка која сама се грижи за своето дете ги растревожи сите со нејзиното признание

Цела Велика Британија, како и цел свет останаа потресени од исповедта на една самохрана...

15 подмладувачки фризури за дамите над 40 години, за свеж и елегантен секојдневен изглед

Некои стилисти сметаат дека на определена возраст, долгата коса може само да ги направи дамите да изгледаат постаро отколку што навистина...

„Имам 45 години, но велат дека изгледам како на 30. Не се само гените, туку и дисциплината- Вака секојдневно ја негувам кожата“

Раскошниот магдонос уште одамна се користи не само при готвењето, туку и во козметичката индустрија. Ароматичните зелени листови содржат големи количества на етерични масла, микроелементи и витамини, неопходни за...

13 чудесни фризури со кои ќе изгледате како божица, во секоја пригода

За денес ви подготвивме колекција од 13 елегантни и отмени фризури, кои се совршен избор за било која свечена пригода или секојдневен настан. Во зависност од вашата модна комбинација и...

3 домашни третмани за убавина кои ги отстрануваат темните дамки под пазувите, лесно како со гума за бришење

Темните пазуви ретко може да бидат сериозна здравствена причина за загрижување, а  честопати се предизвикани поради состојбата на кожата позната како акантоза нигриканци (АН) која ја задебелува и затемнува...

5 начини на кои летото може да ја уништи вашата коса и како да се справите и да ги избегнете последиците

Вашата кожа не е единствената работа што може да се „спржи“ оваа лето. Вашата коса може да претрпи сериозно оштетување - и тоа не само од сонцето, туку и од...

Овие девојки изгледаат прекрасно, но погледнете што се крие зад совршената шминка

Шминкерите денес достигнаа ново ниво на професионализам, при што со разните техники ја претвораат секоја просечна жена во дама од модните...